Budowa obwodnicy Wałbrzycha. Znamy oficjalną organizację ruchu w czasie prac przy rondzie koło Tesco

21 maja 2019 12:50. Przygotowania do budowy pierwszego etapu zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. 10.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Nie unikniemy w stu procentach zgrzytów i utrudnień – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Miasto przedstawiło dziś szczegółową informację w sprawie organizacji ruchu w czasie pierwszego etapu budowy obwodnicy Wałbrzycha. Chodzi o odcinek powstający na styku Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju w okolicach ronda przy Tesco.  Ruch zmieniony zostanie w sobotę, prace ruszą w poniedziałek.

Na ulicy Szczawieńskiej, czyli na obwodnicy uzdrowiska, w kierunku Kamiennej Góry wyłączona będzie prawa jezdnia, drugą samochody będą przejeżdżały w obu kierunkach. Podobnie wyłączony zostanie jedna jezdnia na ulicy Długiej, a cały ruch zostanie przełożony na drugą jezdnię. Analogicznie sytuacja będzie wyglądała na ulicy Łączyńskiego, gdzie wyłączone zostaną dwa pasy od strony ulicy Topolowej.

Zaślepione zostaną ulice Wyszyńskiego i Gałczyńskiego. Chopina będzie dostępna wyłącznie dla komunikacji miejskiej i mieszkańców. Do tych ulic nie dojedziemy od strony ronda Tesco. Objazd do uzdrowiska wyznaczony będzie ulicą Szczawieńską, czyli obwodnicą Szczawna-Zdroju.

REKLAMA

Przystanki na wysokości budynku telekomunikacji czy po drugiej stronie, na wysokości pawilonów handlowych zostają. Linia autobusowa numer 18 z Podzamcza w kierunku Szczawna-Zdroju będzie jeździć ulicą Chopina. Przystanki na jej strasie zostają bez zmian. Trasa powrotna w kierunku Podzamcza wyznaczona zostanie przez obwodnicę Szczawna-Zdroju.

Utrudnienia będą obowiązywały do końca tego roku. W tym etapie rozpocznie się także budowa podpór pod estakadę, która będzie budowana nad ulicą Wyszyńskiego.

Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej numer 35 potrwa 24 miesiące, wraz z odbiorami technicznymi – 30 miesięcy. Prace prowadzone będą nie tylko na terenie gminy Wałbrzych, ale także Szczawno-Zdrój.

Dla jednych to długo, innym wydaje się to nie do zrealizowania, ale naszym partnerem jest duża firma, o dużym doświadczeniu, realizująca podobne inwestycje, a nawet na większą skalę. Wierzymy głęboko, że będzie dla nas partnerem efektywnym, w rozumieniu zakończenia inwestycji o czasie – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Miasto zapewnia jednocześnie, że na bieżąco będzie informować o wszystkich utrudnieniach i zmianach w organizacjach ruchu. Komunikaty mają pojawiać się także na facebooku czy twitterze. Urzędnicy apelują jednak do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

Nie chciałbym tego demonizować, nie takie rzeczy remontowano w Wałbrzychu i wszyscy uważali, że to się nie da zrobić. Przypominam, jak rozpoczynaliśmy remont drogi krajowej numer 35 koło Politechniki Wrocławskiej, to wszyscy mówili, jak to możliwe, żeby to zrobić – dodaje prezydent Wałbrzycha.

Przypomnijmy, o zaprezentowanych dziś zmianach w organizacji ruchu, jako pierwsi, informowaliśmy nieoficjalnie już 10 maja. Dziś nasze ustalenia potwierdzili urzędnicy.

Prezentacja zmiany organizacji ruchu w czasie pierwszego etapu budowy obwodnicy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 maja 2019 12:50
`