Budimex zbuduje obwodnicę Wałbrzycha?

25 stycznia 2019 15:00. Budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Bolków-Lubawka fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Budimex został generalnym wykonawcą wałbrzyskiej obwodnicy – dowiedział się nieoficjalnie reporter Dziennika Wałbrzych. Przypomnijmy, o tym, że złożona przez przedsiębiorstwo oferta w przetargu była najlepsza mówiono już na początku miesiąca. Teraz zdecydowano o jej wyborze.

Firma zobowiązała się, że wykona trasę w ciągu drogi krajowej numer 35 za blisko 307 milionów złotych. Obwodnica ma być oddana do użytku po dwudziestu miesiącach od podpisania umowy.

Przypomnijmy, do przetargu na budowę trasy wpłynęło w sumie siedem ofert. Wszystkie mieściły się w zakładanym budżecie. Najtańszą ofertę, na ponad 270 milionów złożyło konsorcjum Aldesa. Została ona jednak wykluczona przez Krajową Izbę Odwoławczą. Kolejne pod względem ceny były oferty Budimexu i propozycja firmy Starbag opiewająca na około 311 milionów złotych.

Obwodnica Wałbrzycha to trasa, która ma liczyć około sześciu kilometrów, z czego ponad jeden będzie się znajdował na terenach pozamiejskich. Na trasie powstaną dwa węzły i trzy wiadukty.

Wybrana oferta opiewa na kwotę 307 054 235 złotych.

Więcej szczegółów podamy po otrzymaniu oficjalnego komunikatu prasowego

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 25 stycznia 2019 15:00
`