Budimex zbuduje obwodnicę Wałbrzycha?

25 stycznia 2019 15:00. Budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Bolków-Lubawka fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Budimex został generalnym wykonawcą wałbrzyskiej obwodnicy – dowiedział się nieoficjalnie reporter Dziennika Wałbrzych. Przypomnijmy, o tym, że złożona przez przedsiębiorstwo oferta w przetargu była najlepsza mówiono już na początku miesiąca. Teraz zdecydowano o jej wyborze.

Firma zobowiązała się, że wykona trasę w ciągu drogi krajowej numer 35 za blisko 307 milionów złotych. Obwodnica ma być oddana do użytku po dwudziestu miesiącach od podpisania umowy.

Przypomnijmy, do przetargu na budowę trasy wpłynęło w sumie siedem ofert. Wszystkie mieściły się w zakładanym budżecie. Najtańszą ofertę, na ponad 270 milionów złożyło konsorcjum Aldesa. Została ona jednak wykluczona przez Krajową Izbę Odwoławczą. Kolejne pod względem ceny były oferty Budimexu i propozycja firmy Starbag opiewająca na około 311 milionów złotych.

REKLAMA

Obwodnica Wałbrzycha to trasa, która ma liczyć około sześciu kilometrów, z czego ponad jeden będzie się znajdował na terenach pozamiejskich. Na trasie powstaną dwa węzły i trzy wiadukty.

Wybrana oferta opiewa na kwotę 307 054 235 złotych.

Więcej szczegółów podamy po otrzymaniu oficjalnego komunikatu prasowego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 stycznia 2019 15:00
`