bryg. Paweł Kaliński nowym zastępcą komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu

20 lipca 2017 06:00. bryg. Paweł Kaliński. fot, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W dniu 3 lipca 2017r. Komendant Wojewódzki st. bryg. Adam Konieczny powierzył z dniem 1.07.2017r. pełnienie obowiązków Z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu bryg. Pawłowi Kalińskiemu. Uroczystość nominacji miała miejsce w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu.

Bryg. Paweł Kaliński jest funkcjonariuszem Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu od 2002r. W 2001r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, w 2003r. Wyższą Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie uzyskując tytuł magistra. a w 2016 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej studia podyplomowe „Zapobieganie pożarom i awariom”.

W KM PSP Wałbrzych przechodził przez kolejne szczebla kariery zawodowej tj. mł. specjalista, specjalista oraz Dowódca zmiany w JRG 1 KM PSP w Wałbrzychu; p.o z-cy Naczelnika Wydz. Oper.- Szkoleniowego KM PSP w Wałbrzychu i Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego KM PSP w Wałbrzychu. Wykonuje również czynności oficera prasowego Komendy. Pełni funkcję Dowódcy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej „Wałbrzych” oraz funkcyjnego modułu GFFV. Ponadto wchodzi w skład zespołu Komendanta Głównego PSP ds. działań poszukiwawczo – ratowniczych. Jest również aktywnym członkiem OSP Czarny Bór.

REKLAMA

Z okazji powierzenia obowiązków zastępcy komendanta w KM PSP odbyła się uroczysta narada służbowa, na której Komendant Miejski przestawił postać Z-cy Komendanta Miejskiego, zaś bryg. Paweł Kaliński podziękował funkcjonariuszom i pracownikom KM za dotychczasową współpracę i przedstawił swoje plany na przyszłość.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lipca 2017 06:00
`