Brutalna interwencja policji. TVP ujawnia szokującą historię wałbrzyszanki zatrzymanej przez patrol wałbrzyskiej drogówki

4 stycznia 2017 11:12. Screen z programu TVP "Ekspres reporterów"

Tematy: 


Program TVP „Ekspres reporterów” ujawnia kolejną, kontrowersyjną kartę wałbrzyskiej policji. 3 stycznia wyemitowano reportaż opisujący kulisy interwencji policyjnego patrolu drogowego: zatrzymania kierującej pojazdem kobiety, która naruszyła przepisy z powodu nieprawidłowej zmiany kierunku ruchu jazdy.

Przedstawiona przez reporterów TVP historia ujawnia skandaliczne zachowanie policjanta, który, jak wynika z relacji kobiety, miał wtargnąć do jej pojazdu, przygniatając ciężarem ciała szarpać niszcząc odzież. Interwencja policjanta miała być tak brutalna, że spowodowała u kobiety obrażenia ciała. Świadkami całego zajścia byli nie tylko postronni świadkowie, lecz także przebywające w tym momencie w samochodzie dzieci kobiety.

Do interwencji, która miała miejsce 1 grudnia 2016 roku na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i A. Pługa włączyło się w sumie 6 innych radiowozów i kilkunastu policjantów. Policja, która przedstawiając swoją wersję zdarzeń nie widzi w opisywanych działaniach niczego nagannego, a o swoim funkcjonariuszu wyraża się w samych superlatywach, postawiła jednocześnie kobiecie zarzut czynnej napaści i znieważenia policjanta, oraz stawiania oporu podczas próby zatrzymania. Sprawę w tej sprawie skierowano do prokuratury.

Tymczasem „Ekspres reporterów” ujawnił nieznane do tej pory policji nagranie z monitoringu, mogące potwierdzać wersję przedstawioną przez kobietę. Widać na nim wyraźnie radiowóz policyjny zajeżdżający drogę kobiecie, policjanta przebiegającego przed maską tegoż pojazdu, a następnie z impetem otwierającego drzwi i wdzierającego się do środka samochodu. Inne nagranie, opublikowane na Facebooku, potwierdza ilość radiowozów biorących udział w interwencji. Poszkodowana opisując brutalne zachowanie policjanta przedstawiła obdukcję lekarską oraz zniszczone podczas interwencji mienie.

W reportażu „Ekspresu reporterów” suchej nitki na policjantach nie zostawia emerytowany funkcjonariusz wydziału kryminalnego wałbrzyskiej policji – Janusz Bartkiewicz. Całą akcję uznał za skandaliczną, niezgodną z przepisami, podkreślając jednocześnie bezradność obywateli wobec podobnych działań policji.

Ujawnione przez TVP zatrzymanie i brutalne zachowanie policjanta to kolejny przypadek, kiedy wałbrzyscy stróże prawa oskarżani są o przekroczenie uprawnień i nieuzasadnioną przemoc fizyczną. Przypomnijmy, że 19 maja Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał dwóch funkcjonariuszy – Stanisława M i Aleksandra F. – winnymi pobicia mężczyzny przesłuchiwanego na jednym z komisariatów i skazał ich na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Niecałe 6 miesięcy później, 21 listopada 2016 z powodu braku dowodów Sąd oczyścił innych wałbrzyskich policjantów; Pawła H. i Grzegorz K. z zarzutów pobicia przesłuchiwanego 35-latka, który zmarł chwilę po wyjściu z komisariatu.

Do chwili publikacji tego tekstu nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami wałbrzyskiej policji. Według TVP sprawą zajęła się już prokuratura, a nieoficjalnie mówi się wkroczeniu do Komendy Miejskiej w Wałbrzychu funkcjonariuszy biura spraw wewnętrznych z Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Screen z programu „Ekspres reporterów”

Dodano: 4 stycznia 2017 11:12
.
 • Mac pisze:

  No ta panią to ja znam i wierzę że była bardzo agresywna i pewnie słowa których używała nie był w stanie nawet funkcjonariusz wytrzymać

 • Obserwator Publiczny pisze:

  Takich kwiatków o kłamstwach wałbrzyskich policjantów jest więcej i wciąż będzie przybywać. I niestety jest to stała praktyka nawet przed Sądem jak zeznają pod przysięgą !

 • Krystian pisze:

  Ja tam nie widzę niczego w materiale szokującego i wskazującego na winę policjanta? Proszę mi wskazać, w którym miejscy materiału jest coś takiego?

 • męskość pisze:

  żałosne to cała komenda się chyba zjechała ;p
  chyba myśleli że ciasto rozdają

 • Luksis pisze:

  http://www.walbrzych.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/oswiadczenie_w_sprawie_materialu_wyemitowanego_w_magazynie_ekspresu_reporterow

  Poczytajcie i zobaczcie jak można zmanipulować informacją… Policja powinna wytoczyć proces za zniesławienie dla tych dziennikarskich szumowin….

  • Obywatel pisze:

   A kolega z którego komisariatu pisał ten komentarz ? Chyba sam pan funkcjonariusz pogrąża kolegów tym linkiem cytuje ” zareagowała agresją i przekleństwami na polecenie funkcjonariusza dotyczące wyłączenia silnika. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zachowanie kierującej i dalszy brak reakcji na polecenia funkcjonariuszy, aby uniemożliwić ewentualną próbę odjechania podczas kontroli, policjant otworzył drzwi, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i położył je na desce rozdzielczej auta. ” Chyba przed napisaniem tych głupot nikt nie oglądał nagrania z kamery na budynku która została pokazana reportażu bo coś opis mi się nie zgadza z nagranym zdarzeniem :)

   • Luksis pisze:

    A co ci się nie zgadza w tym nagraniu? Może masz nagranie ze środka pojazdu? Otwiera drzwi, wydaje polecenie, brak reakcji skutkuje wyciągnięciem kluczyków. Ale ty pewnie widzisz co innego, kwestia wyobraźni zapewne w twoim przypadku…

 • Robert pisze:

  A dlaczego tutaj piszą same pały???

 • szyszka pisze:

  Niestety to nie jest pierwszy taki incydent Wałbrzyskiej policji znam przypadki . Tam gdzie powinni się nie śpieszą . …… Szkoda że wcześniej w mediach o policjantach też było głośno z Wałbrzycha …… porażka….

  • Luksis pisze:

   To wypowiedział się pewnie ten „Pan” z reportażu, lekko wypięty stojący ledwo na chodniku hahah co za patole…

   • szatan pisze:

    widać ze masz problem ze zrozumieniem tekstu Luksis… czy ty masz dałna?? czemu bronisz policji sam twierdzisz ze policjant dawał kobiecie komenty kiedy?!!!! jak od razu wpadł do samochodu kładąc się na mia może na niej przedstawił się? jeszcze może powinni strzelić do niej?? wypowiedz komendy nic nie ma się do nagrania… widac żena nagraniu wpierdo…lił się do środka to kiedy miał jej coś powiedzieć??

 • mieszkaniec pisze:

  Usunąć tego damskiego boksera z policji ….

 • Fantomas pisze:

  Cytując klasyka ” To nie byli Policjanci, to byli przebierańcy”
  Beznadziejne Patafiony, rowy kopać a nie do pracy z ludźmi !!!

 • grant pisze:

  cwaniaki w mundurach a jak grupa ludzi stoi młodocianych to sie boją wysiąść żeby w ryja nie dostac a tutaj do kobiety policja po fachu wypierdolić go z roboty za takie coś

 • Wałbrzyszanin pisze:

  To nie pierwsza taka akcja Wałbrzyskiej policji !! To co się dzieje u nas w mieście jest okropne, policja nadużywa siły i wlepia mandaty za nic zastraszając przyjmującego ! Sam zostałem pobity na komisariacie nr,5 w Wałbrzychu jak dużo osób, nie mówiąc o skutku śmiertelnym jednego chłopaka! Wałbrzyska policja to bydło a nie struże prawa!!

 • Jankes pisze:

  A ja mam proste pytanie ….DLACZEGO w materiale telewizyjnym nie puszczono mojej wypowiedzi ? Widziałem całe zdarzenie bo byłem w oknie i uważam że ewidentnie samochód uciekał Policji , chciał uciekać dalej ale Policjant zmusił go do zatrzymania. Czyżby moja wypowiedz nie pasowała do charakteru programu ? To dowód na to że materiał jest przekłamany i NIEWIARYGODNY !!!!

  • hycel pisze:

   Mistrzu twoje słowa są niewiarygodne strasznie musiała uciekać chyba 150 na godzinę a ty cały czas widziałeś ją z okna mieszkasz w drapaczu chmur sam jesteś z tej bandy

  • PW pisze:

   no niestety na nagraniu wszystko widać i prędkość i miejsce zatrzymania może Twoje słowa miały by znaczenie gdyby nie mocniejszy dowód niż twoja fantazja

 • Mariusz Pisula pisze:

  Wladza im do lba jebie psy j…ne

 • wiesiek wiesiek pisze:

  kiedy Policja będzie miała takie prawa jak kiedyś milicja ,przynajmniej nikt się nie bał chodzić wieczorami ,jak bandzior zobaczył milicjanta to się chował ,a teraz każdy cwaniakuje i nagrywa telefonem , będziesz w porządku to i policja nie ruszy ciebie ,zacznijcie karać tych co nagrywają policjantów na służbie .!!!

 • Lać pijaków pisze:

  Trzeba było od razu zgasić silnik i nie drzeć japy na całą ulicę. A tak żulernia się zbiegła, obrońcy kobiet i trzeba było wzywać posiłki. Bo to właśnie w tym celu przyjechała reszta radiowozów. Słyszeliście ich krzyki i groźby w stosunku do interweniującego patrolu? Jeśli nie, to morda w kubeł, prostaki.

 • bolo pisze:

  Cwaniaczki im to wszystko wolno.A dokad pan tak sie spieszy zawsze pytaja do dupy

 • Anna pisze:

  To jest pięć minut dla rządzących .Panowie policjanci wykorzystują swoje nadmierne uprawnienia do takich spektakli jak ten. Najgorsze jest to że zwykły człowiek musi udowodnić swoją niewinność inaczej z góry jest na przegranej pozycji. Nie pierwszy to i nie ostatni przypadek w Polsce.Rozlazło się po całym kraju i mnoży w zastraszającym tempie. Powinni świecić przykładem i prawdomównością , a przede wszystkim nie szkodzić obywatelom.

 • mk pisze:

  no to się skompromitowali choć w głównej mierze to zasługa jednego psychola plus tłumaczenie go przez rzecznika …który nie potrafi się doliczyć radiowozów lub kłamie

 • Anna pisze:

  no to mnie zmotywowali do zamontowania w aucie kamery tylko to gwarantuje obronę przed pomówieniami i napaściami ze strony policji

 • bea pisze:

  Jak się nazywa ten narwaniec ? Podobno to już jego trzecia nie uzasadniona akcja

 • marysia pisze:

  Jakby wiedzieli że to groźny przestępca to ogonki pod siebie . hahaha .

 • tomala pisze:

  niech zmienia przepisy to nie beda wykorzystywac bedzwaly tego waga wielkiego smerfa 60kg i ubiera mundur i jest wielki cieniasy zwolnic ich

 • czytelnik pisze:

  Na biedaszyby pierd…ców wyslac tam gdzie trzeba to ich nie ma .A gdzie wy ku….a jestescie jak sobota jest gdy bar czy knajpa na ul Broniewskiego od wiosny do jesieni, czynny do ktorejs godz w nocy, ze mieszkancy o godz 2 w nocy sie budza bo z tej dziury wylaza narabani pijacy i sie dra na calej drodze akurat na wprost broniewskiego 20, gdzie jestescie pytam sie smierdzace lenie spicie w autach i w dupie macie prace

 • zzz pisze:

  a i dla pani rzecznik też należy się postawić zarzut o podawanie fałszywych informacji i krycie kolegów

 • Helena Wawrzyniak Wałbrzych pisze:

  Policjantka z KP I kopie mnie w nogę /77lat/ w korytarzu komisariatu i krzyczy, cyt:” czemu pani mnie kopie” W drzwiach wzdłuż korytarza pojawili się policjanci.Zaden Komendant, KP I, KMP w Wałbrzychu ani KWP we Wroclawiu powiadomieni nie zajęli siey

 • rh pisze:

  co to za policjant wlazi na kobiete lapie za piersi

 • rh pisze:

  wyrzucic tego policjanta

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `