Brave Kids znów zawita do Wałbrzycha. Trwają poszukiwania rodzin goszczących młodych artystów

19 kwietnia 2019 11:23. Barwny pochód dzieci uczestniczących w festiwalu Brawe Kids. Wałbrzych, czerwiec 2015. Fot. Jacek Zych

Tematy: 


Trzydziestu młodych artystów z Indii, Iranu, Ugandy, Gruzji czy Nepalu przyjedzie w czerwcu do Wałbrzycha. Po raz szósty do miasta zawita artystyczno-edukacyjny projekt Brave Kids. Przygotowania trwają, w tej chwili poszukiwane są rodziny, które zaopiekują się gośćmi z całego świata oraz wolontariusze.

Przyjeżdżające do Polski dzieci przez ponad dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin. W tym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych, które są zwieńczone unikatowym spektaklem.

Trzeba być przede wszystkim rodziną otwartą, chętną do ugoszczenia kogoś, przynajmniej na początku, obcego w swoim mieszkaniu, domu. Od strony organizacyjno-logistycznej dobrze by było gdyby był udostępniony pokój dla dzieci. Zazwyczaj dzieci są goszczone dwójkami, tak aby czuły się bardziej komfortowo, aby czuły się raźniej. Należy także dowozić dzieci na warsztaty w Starej Kopalni i później je odbierać – tłumaczy koordynatorka projektu, Magdalena Sawicka.

REKLAMA

W Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowa edycja Brave Kids Reunion, a to oznacza, że przyjadą młodzi ludzie, którzy już brali udział w projekcie i mają większe doświadczenie.

To są dzieci, które przynajmniej razy brały udział w poprzednich edycjach projektu, a w swoich miejscu, w którym mieszkają, bardzo dbają, aby kształtować się artystycznie, więc są na nieco wyższym poziomie. Zatem ta edycja w Wałbrzychu będzie składała się z bardziej profesjonalnych artystów – przyznaje koordynatorka projektu.

W tegorocznej edycji wezmą udział również dwie grupy z warszawskiej Pragi i z Wałbrzycha. Finałowy spektakl zobaczymy 5 lipca na terenie Starej Kopalni.

Te dzieci wprowadzają w nasze życie coś takiego bardzo radosnego. Takiego o czym my, jako dorośli po prostu zapomnieliśmy – dodaje Sawicka.

Organizatorzy projektu podkreślają, że znajomości zawierane w czasie Brave Kids potrafią przetrwać kilka lat.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 kwietnia 2019 11:23
`