Brakuje chętnych na wymianę pieców. Nabór na dofinansowania przedłużono do końca października

6 października 2020 09:11. Gminy Dolnego Śląska walczą z niską emisją. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Liderem dużego projektu, którego budżet sięga dwudziestu pięciu milionów złotych jest Świdnica. Poza nią w projekcie uczestniczy piętnaście samorządów z Aglomeracji Wałbrzyskiej, w tym Wałbrzych, Głuszyca, Boguszów-Gorce, Świebodzice, Walim czy Dobromierz.  – Do końca października przedłużyliśmy termin na przyjmowanie wniosków na dofinansowanie systemów grzewczych – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

O pieniądze mogą starać się właściciele domków jednorodzinnych i mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Można zdobyć siedemdziesiąt procent kosztów kwalifikowanych.

W przypadku budynku jednorodzinnego może to być maksymalnie 25 tysięcy złotych. Jeżeli chodzi o mieszkania, maksymalnie 10 tysięcy złotych. Wzory dokumentów o udzielenie grantu wraz z pełną instrukcją ich wypełnienia można znaleźć na stronie projektu wymianakotlow.pl.

REKLAMA

Wypełniony wniosek należy przesłać do końca października do wybranego urzędu gminy czy miasta, który bierze udział w projekcie.

Co ważne, w ramach projektu można za darmo skorzystać z usługi doradztwa technicznego.

Ten doradca techniczny pomoże w wyborze nowego źródła ciepła. Doradzi jakie są kolejne kroki w celu wykonania inwestycji zgodnie z przepisami, a skorzystanie z tej pomocy ułatwi nam wypełnienie wniosku – dodaje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

W każdym urzędzie przygotowano także specjalne punkty konsultacyjne dla tych, którzy chcą skorzystać z projektu.

Projekt przygotowany został na dwa lata. Dzięki tej kasie zmodernizowanych ma być co najmniej 630 pieców.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 października 2020 09:11
`