Boże Narodzenie w Wałbrzychu. Jaka będzie pogoda?

22 grudnia 2023 08:00. Parada Świętego Mikołaja w Kamiennej Górze fot. A. pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To już chyba powoli staje się tradycją, że pogoda w Boże Narodzenie nas nie rozpieszcza. Nie inaczej będzie w tym roku. Trzeba przygotować się na dynamiczne doświadczenia zmiany pogodowe, na mieszaninę śniegu, deszczu i wiatru.

Wigilia Bożego Narodzenia, w niedzielę 24 grudnia, wiąże się z przewidywaniem ciężkich opadów śniegu w nocy, przechodzących w deszcz rano, z pozostaniem deszczowych i pochmurnych warunków przez popołudnie i wieczór. Temperatury mają się wahać, osiągając maksymalnie do 9°C i spadając do minimum 0°C. Dzień może przynieść do 15 mm opadów, w towarzystwie wiatrów o prędkości około 11 m/s.

Pierwszy dzień świąt 25 grudnia prezentuje nieco łagodniejszy scenariusz. Prognozowane są lekkie opady deszczu zarówno w nocy, jak i rano, prowadzące do pochmurnego popołudnia i wieczoru. Temperatura ma się utrzymywać między komfortowymi 8°C a 7°C, z relatywnie niższymi opadami wynoszącymi 1,6 mm i wiatrem stabilizującym się na poziomie 8 m/s.

REKLAMA

Dla tych, którzy wybierają się na zakupy ostatniej chwili lub na msze świąteczne, zalecamy się przygotowanie się na mokre i chłodne warunki. Wodoodporna kurtka z ciepłym szalikiem lub czapką będą rozsądnym wyborem. Pomimo kapryśnej pogody, duch Bożego Narodzenia z pewnością przyniesie ciepło i radość w serca mieszkańców i odwiedzających Wałbrzych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 grudnia 2023 08:00
`