Boże Narodzenie tylko w rodzinnym gronie. Rząd zamierza poluzować jednak obostrzenia w gospodarce

20 listopada 2020 10:54. Świąteczna choinka w Wałbrzyskim Rynku. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Niestety, te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych – mówi w wywiadzie dla Super Ekspressu Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia. Na początku przyszłego roku rząd ma ogłosić jednak nieznaczne poluzowania w gospodarce.

Szef resortu zdrowia zapewnia w wywiadzie dla Super Ekspressu, że liczba zachorowań się stabilizuje, ale w szpitalach wciąż przebywa wielu pacjentów w ciężkim stanie.

Pytany o święta Bożego Narodzenia Niedzielski przyznaje, że będzie rekomendował, abyśmy ten czas spędzili tylko w gronie najbliższych. Święta ze znajomymi czy cieszące się w ostatnich latach sporą popularnością świąteczne wyjazdy będą raczej odradzane.

REKLAMA

Szef resortu zdrowia przyznaje, że wciąż nad Polską wisi widmo narodowej kwarantanny, dlatego rząd nie może sobie w tej chwili pozwolić na zbyt szybkie luzowanie obostrzeń.

Tymczasem rzecznik rządu zapowiedział, że najpóźniej w poniedziałek premier przedstawi plan działań związany z obostrzeniami. Pytany o to w telewizji TVN24 Piotr Müller przyznał, że niewykluczone jest poluzowanie części wytycznych.

Tymczasem dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 22 464 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Dolnym Śląsku przybyło 1626 chorych. W ciągu ostatniej doby zmarły 626 osoby zakażone koronawirusem, 149 z nich z powodu COVID-19. Z danych przekazywanych przez dolnośląski urząd marszałkowski wynika, że w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego przebywa 99 chorych, 8 korzysta z pomocy respiratora.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 listopada 2020 10:54
`