Bolt wycofuje swoje hulajnogi z Wałbrzycha. Jeden z powodów – zbyt duża dewastacja

2 grudnia 2022 19:18.

Hulajnogi elektryczne firmy Bolt pojawiły się na wałbrzyskich ulicach w maju tego roku. Była to druga firma, która weszła na nasz rynek. Jak udało nam się dowiedzieć, Bolt nie będzie już udostępniał swojego sprzętu w Wałbrzychu.

Wiosną hulajnogi opanowały Wałbrzych. Na rynku działała firma Quick i Bolt. Ta pierwsza wycofała się z Wałbrzycha już w lipcu. Można podejrzewać, że nie wytrzymała ona tańszej konkurencji.

Dziś już wiemy, że na wałbrzyskich ulicach nie będzie także hulajnóg firmy Bolt. Ta zrezygnowała z kontynuowania oferty w Wałbrzychu nie tylko ze względów ekonomicznych. Jak udało nam się dowiedzieć, jednym z powodów rezygnacji był też znaczący wandalizm, czyli w praktyce, zbyt wiele urządzeń w Wałbrzychu było dewastowanych.

Hulajnogi od początku funkcjonowania w Wałbrzychu miały swoich przeciwników i zwolenników. Ci pierwsi zapewne się ucieszą, ci drudzy będą musieli udać się na przejażdżki do innych miast.

Dodano: 2 grudnia 2022 19:18
 • Anonim pisze:

  …młodzi, nie mają szacunku do cudzej własności!!

 • Anonim pisze:

  Będą jeździć ćwoki d..pą po piachu!

 • Wilku1980 pisze:

  I dobrze spoleczenstwo nie dojrzalo do tego typu udogodnien. Mnie samego ze 2 razy potracila by taka hulajnoga na Piaskowej Gorze.

 • Patriota pisze:

  Uprzednio komentowałem to było na początku kiedy wprowadzono na Wałbrzyskie ulice elektryczne hulajnogi że młodzież i patologia nie szanuje cudzej własności i systematycznie są dewastowane jeździli po schodach i uderzali kołami w wysokie krawężniki a bywało że robili z nich zjeżdżalnie jak narty na skoczniach potwierdziłem że niestety na taką dewastację odczuje właściciel.Chcą jeździć to niech sobie kupią prywatnie będą szanować to co kupili za ciężkie pieniądze tak jak rowery.A na rynku prywatnym w handlu w ale nie są tak tanie. Podziękujcie też Ukraińcom bo to oni byli w większości użytkownikami w końcu w Polsce jest wszystko za darmo i co ważne nie wszystkie chodniki są równe i idealne do takiej zabawy w mieście co można sprawdzić osobiście tak jak ulice. To nie Wrocław gdzie zwarta zabudowa i ścieżki rowerowe istnieją w samym centrum rozbudowane na kilka kilometrów zaplanowane wzdłuż rzeki Odry i kanałów łączące dzielnice gdzie dewastacja jest mniej widoczna na standard nawierzchni.Po za tym widoczne są patrole straży miejskiej i policji nawet w nocy gdzie bacznie się przygląda rowerzystom i użytkownikom elektrycznym hulajnogą .Wystarczy tylko spojrzeć na Piaskowa Górę jak weekend Patologia Wałbrzyska rozrabia w nocy dewastując wszystko na swojej drodze przyjeżdżając tu z innych dzielnic bo to jedyny rejon handlowy , sklepów nocnych i piwiarnie otwarte do północy a potem szaleństwo na ulicach do pierwszego autobusu.Co ciekawe w tym czasie brak patroli policji i straży miejskiej nawet w ścisłym centrum dzielnicy daje upust demolki i bezkarności krzyków i bijatyki pod wpływem alkoholu .Napływ Ukraińców tylko zwiększył zagrożenie bezpieczeństwa ale to już inny temat.

 • Brak słów pisze:

  Smutne jest to, że tak naprawdę wałbrzyska społeczność w dużej mierze odbiega od pozytywnych standardów. Duże ubóstwo, wieloletnie zaniedbania i cwaniactwo powodują, że część osób wyładowuje frustrację na np. cudzej własności. Nie potrafimy w naszym mieście myśleć o czymś co jest dobrem wspólnym, szanować wspólnej przestrzeni. Wyrzucenie pustej puszki po piwie w krzaki jest normalnym zachowaniem dla niektórych, jak od takich ludzi można wymagać logicznego myślenia o sprawach społecznych?

 • Żulęł pisze:

  To czym teraz będą jeździć kierowcy którym zabrano prawko za pijaństwo?

 • Wałbrzyszanin pisze:

  Jak w artykule napisano, jestem szczęśliwy że te urządzenia znikają z ulic, oczywiście tu nie stanowiły problemu same hulajnogi tylko użytkownicy których nazywać należy bydłem

 • Taksówkarz pisze:

  Dobrze hihi

 • Adolf pisze:

  Osoby które będą chciały mieć hulajnoge i potrafią szanować to sobie kupią,a to BYDLO które wszystko niszczy to niech chodzi na pieszo,od początku wiedziałem że po jednym sezonie hulajnogi znikną bo wałbrzyskie społeczeństwo jest jak wściekłe Bydło, chodzi głównie o młodzież.

 • Hala pisze:

  SKOŃCZY się stawianie na środku chodnika

 • Kika pisze:

  Nareszcie

 • Zenek M. pisze:

  Bardzo dobrze, zaburzały one estetykę miasta. Walały się bez składu i ładu po ulicach. Teraz niech młodzież sobie kupi za pieniążki ciężko zarobione, wtedy będzie szanować.

 • Anonim pisze:

  Bardzo dobrze, nie potrafią szanować cudzej własności.

 • Ewa pisze:

  Wstyd mi za nasze, wałbrzyskie społeczeństwo…To było do przewidzenia nie szanuje się wspólnej własności bo …to nie moje, a wspólne i co mnie to obchodzi Te leżące w trawie puszki, butelki, papiery, odchody po psach na środku chodnika itp. to obraz naszego miasta

 • Elaxs pisze:

  Co do Wałbrzyskiej policji… Owszem jest intensywnie działa i pracuje. Ale w samym Wałbrzychu trzeba by chyba wprowadzić stan wojenny i dosłownie wojsko na każdym rogu ulicy żeby opanować to Wałbrzyskie BYDŁO. Brak słów na tą DZICZ z którą nawet policja nie może sobie poradzić !!!

 • Sratatata pisze:

  Młode patole, nawet z tych dobrych domów, używają mózgu bardzo oszczędnie. Bezstresowe wychowanie tak teraz wychodzi. Mogą wszystko i nikt im nic nie raczy powiedzieć nawet.

 • Nikt pisze:

  Zastanawia mnie , kto dał zezwolenie ? Trzeba zrobić na początku kursy prawa jazdy .Teraz trzeba walczyć z rowerzystami i parkującymi samochodami na chodnikach.Teraz pieszy na chodniku jest przeszkodą i w/w posiadacze rowerów i samochodów spychają idących prosto na ulicę pod koła samochodów wg. powiedzenia nasze są ulicę i chodniki a pieszy to zawalidroga i trzeba go utylizować.

 • On pisze:

  Niestety, Boguszów-Gorce i Wałbrzych to stolica patologii. Tu patologia patologią pogania. Smutne. Wałbrzych drugie, po Wrocławiu, miasto w województwie, ale niczym nie przyciąga i niczym nie zatrzymuje. Brak perspektyw, wiele budynków wygląda jakby wojna skończyła dopiero co. Smutna, szara rzeczywistość.

 • Rt2hyop pisze:

  Tak. Tak. Trzeba. Trzeba. Trzeba. Same mądrale na internetach. Pewnie potem idziecie na pierogi do Andrzejówki a papieroska i chusteczkę – hyc – w krzaki. Nikt nie widzi a las przyjmie wszystko. Nie chodzi tylko o hulajnogi. Chodzi o to społeczeństwo. Sterowane i odrealnione. Skaczecie sobie nawzajem do gardeł. Za maseczkę, za szczepienie, za śmieci, za cokolwiek się tylko nadarzy okazja aby Wasze życie nabrało poczucia wartości. Oburzyć się w internecie ale na ulicy udawać niewidomego bo można od nastolatka w trąbę dostać. Sami bohaterowie anonimowych komentarzy.

 • Ja pisze:

  Teraz będzie mniej pijanych kierujących w statystykach, wałbrzyska policja będzie płakać

 • Ola pisze:

  Jak zwykle Wałbrzych pokazał, że w naszym mieście nic się na opłaca. Młodzież już nic nie szanuje. Dewastują wszystko, nawet coś co miało być udogodnieniem musiało być niszczone, wrzucane do wody, wyrzucane do śmietników… niestety takie hulajnogi kosztują ale niektórzy chyba uważają, że czyjąś własności można niszczyć. Ale myślę, że taki wandal jakby sam zapłacił za uszczkodzenie takiej hulajnogi to by się nauczył szacunku.

 • Innk pisze:

  Począwszy od Kamiennej Góry aż po sam Wałbrzych i okolice jest tak dużo patologi. Jest to przerażajace że ludzie nie potrafią szanować cudzej własności. Widocznie im odpowiada jak nic nie maja. Szkoda bo w Kołobrzegu kiedy byłam korzystałam z tego codziennie zamiast samochodu i była przy tym światka zabawa.

 • Innk pisze:

  Świetna*

 • Iwa pisze:

  Myślę że trzeba zacząć od rodziców, którzy niczego nie uczą swoich dzieci,sami są przykładem że cudze to znaczy niczyje, wszystko ok pozabierać s przede wszystkim darmową kasę od państwa które rozpuściło to nie nazwę bydło bo obrażę zwierzęta

 • Przeciętny pisze:

  Mogli wprowadzić strefy zostawiania hulajnug z monitorigiem

 • Katy pisze:

  Wojtek wcale taki młody nie jest …nie slodzcie mu

 • Huncwot pisze:

  Kto miał trochę oleju w głowie już dawno wyjechał z tego miasta

 • Walles pisze:

  Wychowanie bezstresowe oparte na antychrześcijańskiej postawie w duchu lewackich antywartości, lewactwo to wolność bez barier

 • O..mi..kron pisze:

  Niestety ogólnie Wałbrzych i okolice to tereny smutne, gdzie życie zamiera po 16… brak szacunku dla czyjejś własności czy w ogóle do wszystkich i wszystkiego widoczne na każdym kroku….nie dojrzeliśmy do takich „nowości”….a dalsze rozdawnictwo i uczenie nic nierobienia i braku odpowiedzialności tylko to potęguje…

 • Henryk Borek Prek pisze:

  No i będzie bezpieczniej i na chodnikach i na przejściach !
  Super

 • Lisu pisze:

  W innych miastach jakoś hulajnogi mogą istnieć i nie ma dużego problemu. Widać zacofanie społeczne dużej części wałbrzyskiego społeczeństwa

 • Rondel pisze:

  Poza Wałbrzychem to dopiero wieś i patologia. Buraki z Świdnicy prostaki z Szczawno Zdrój. Wymieniać bez końca. Żaden z baranów nie potrafi czytać ze zrozumieniem …jednym z powodów jest dewastacja… No brawo do podstawówki jełopy

 • BOLTONI pisze:

  FAKE NEWS! ZOBACZYCIE NA WIOSNĘ ŻĘ BOLT WRÓCI, ZAPAMIĘTAJCIE MÓJ WPIS GAMONIE :)

 • Ojej pisze:

  Po prostu firmie się nie opłacało i wymyślili powód o dewastacji. Myślę, że to przesada i w innych miastach jest podobnie a straty powinny być wkalkulowane w takie usługi. Niech sobie pilnują swojego mienia a nie wystawiają takie opinie dla naszego miasta. Nieładnie.

 • Opublikuj komentarz pisze:

  Nie potraficie uszanować jełopy z krzywymi ryjami i FAS to będziecie jeździć na chu.ju.

 • Anonim pisze:

  I dobrze. Pajace ciągle zastawiały drogi
  i chodniki.

 • kissmet pisze:

  Ja ten bydlacki złom przewracam, lub wyrzucam w krzaki.

 • MarialaRodowicz1943 pisze:

  No i bardzo dobrze .Za moich czasuw to nie bylo takiego. Normalnie jeden rower był we wsi i się jeździło a teraz ro w dupaxh poprzewracało. !!! Normalnie się dało raz czy dwa się od ojca w łeb dostać i się szanowało a nie!!!!! Butuw nie miało się i się nie marudzilo a teraz nawet nie mogom przejść pare krokiw do szkoly i potem ze otylosc i depresja wsrud dzieci. Masakra!!!!.!.! Zawsze jak wjdze takie to kopne i mi się lepiej robi. Pozdrawiam!!!.!..!!!!

 • Victor pisze:

  Wiecej Zabek otwartych dla gowniarzy prawie cala noc to wtedy wprowadza sta wojenny ibedzie swiety spokuj z tymi zulami.

 • Wkurwiony Wałbrzyszanin pisze:

  Miasto troglodytów. Tutaj się nic nie opłaca. Jedyne co można zrobić to zalać teb syf betonem. Trzeba spierdalać z tego kurwidoła jak najszybciej.

 • Mariusz pisze:

  Brawo. W końcu ta patologia znika.

 • Anonim pisze:

  powinni karacie takich co niszczą a nie wycofują

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `