Boisko w Strudze i skatepark w Jabłowie. Stare Bogaczowice myślą o młodych

29 marca 2023 07:28. Nowy skatepark w Walimiu otwarty. Takiego miejsca domagali się najmłodsi

To dwa projekty, które w tym roku chce zrealizować gmina Stare Bogaczowice. Nowe boisku ma pojawić się w miejscu starej murawy w Strudze, przy wjeździe od strony Szczawna-Zdroju. W Jabłowie planowana jest budowa skateparku.

Przygotowania do projektu dotyczącego budowy boiska są zaawansowane. W tym tygodniu powinniśmy poznać wykonawcę prac.

Dostaliśmy dofinansowanie do inwestycji pod nazwą „Budowa boiska piłkarskiego w Strudze”. Jest to boisko ze sztuczną nawierzchnią, oświetlone, z zapleczem socjalnym, z trybunami. Kolejny punkt na sołectwie, gdzie mogą się spotykać dzieciaki, dorośli. Biorąc pod uwagę, że gmina jest dość sportowa, to kolejny obiekt, obiekt z wyższej półki na pewno się przyda i wszyscy będą zadowoleni – mówi Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.

REKLAMA

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym będzie można rozgrywać mecze najniższych lig, ma powstać w miejscu starego obiektu. Przy boisku ma powstać także parking.

To jednak niejedyna sportowa inwestycja w planach w gminie Stare Bogaczowice. W Jabłowie ma pojawić się skatepark, bo tego zażyczyli sobie najmłodsi mieszkańcy!

Ten pomysł nie narodził u nas. Ten pomysł narodził się w Jabłowie. Parę lat temu dzieciaki z Jabłowa przyjechały do mnie i prosiły właśnie o taki skatepark. Nie chcieliśmy im nic narzucać. Zrobiliśmy mini konkurs, narysujcie nam skatepark, jaki chcielibyście mieć. I narysowali. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się wybudować skatepark w Starych Bogaczowicach i na bazie tego skateparku, i tych rysunków, które dostaliśmy od dzieciaków, w tym roku będzie wykonany taki podobny do tych marzeń dzieciaków w Jabłowie – dodaje wójt.

Skatepark ma powstać na tak zwanej płycie rekreacyjnej, która znajduje się przy starej remizie. Postawienie urządzeń to według szacunków gminy koszt około 200 tysięcy złotych.

Dodano: 29 marca 2023 07:28
`