Boisko w Strudze i skatepark w Jabłowie. Stare Bogaczowice myślą o młodych

29 marca 2023 07:28. Nowy skatepark w Walimiu otwarty. Takiego miejsca domagali się najmłodsi

To dwa projekty, które w tym roku chce zrealizować gmina Stare Bogaczowice. Nowe boisku ma pojawić się w miejscu starej murawy w Strudze, przy wjeździe od strony Szczawna-Zdroju. W Jabłowie planowana jest budowa skateparku.

Przygotowania do projektu dotyczącego budowy boiska są zaawansowane. W tym tygodniu powinniśmy poznać wykonawcę prac.

Dostaliśmy dofinansowanie do inwestycji pod nazwą „Budowa boiska piłkarskiego w Strudze”. Jest to boisko ze sztuczną nawierzchnią, oświetlone, z zapleczem socjalnym, z trybunami. Kolejny punkt na sołectwie, gdzie mogą się spotykać dzieciaki, dorośli. Biorąc pod uwagę, że gmina jest dość sportowa, to kolejny obiekt, obiekt z wyższej półki na pewno się przyda i wszyscy będą zadowoleni – mówi Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.

REKLAMA

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym będzie można rozgrywać mecze najniższych lig, ma powstać w miejscu starego obiektu. Przy boisku ma powstać także parking.

To jednak niejedyna sportowa inwestycja w planach w gminie Stare Bogaczowice. W Jabłowie ma pojawić się skatepark, bo tego zażyczyli sobie najmłodsi mieszkańcy!

Ten pomysł nie narodził u nas. Ten pomysł narodził się w Jabłowie. Parę lat temu dzieciaki z Jabłowa przyjechały do mnie i prosiły właśnie o taki skatepark. Nie chcieliśmy im nic narzucać. Zrobiliśmy mini konkurs, narysujcie nam skatepark, jaki chcielibyście mieć. I narysowali. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się wybudować skatepark w Starych Bogaczowicach i na bazie tego skateparku, i tych rysunków, które dostaliśmy od dzieciaków, w tym roku będzie wykonany taki podobny do tych marzeń dzieciaków w Jabłowie – dodaje wójt.

Skatepark ma powstać na tak zwanej płycie rekreacyjnej, która znajduje się przy starej remizie. Postawienie urządzeń to według szacunków gminy koszt około 200 tysięcy złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 marca 2023 07:28
`