Boguszów-Gorce. Rusza głosowanie w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego

26 lipca 2019 16:30. Boguszów-Gorce. Ratusz. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziewięć projektów zgłosili mieszkańcy Boguszowa-Gorc do pierwszego, pilotażowego projektu budżetu obywatelskiego. Głosować będą jednak tylko na siedem z nich. Jeden projekt zostanie zrealizowany bez głosowania. Dwa inne połączono w jeden. Głosować można do 14 sierpnia.

Głosowaniu nie zostanie poddany projekt z dzielnicy Gorce, gdzie bo tam wpłynęła tylko jedna propozycja i zgodnie z regulaminem, taki projekt można po prostu zrealizować.

Z każdej innej dzielnicy zostanie wybrany do realizacji jeden projekt, ten który zdobędzie największą liczbę głosów.

REKLAMA

W dzielnicy Boguszów zostały zgłoszone trzy projekty: zielona klasa,  w których chodzi o budowę zewnętrznej klasy przy szkole, drugi to zakup sprzętu dla OSP Boguszów i jesienny piknik, projekt organizacji pikniku integracyjnego.

Kuźnice Świdnickie mogą głosować na dwa projekty: trening pięściarski dla dzieci i młodzieży i mini siłownia.

Ze Starego Lesieńca wpłynęły trzy projekty, ale dwa zostały połączone. Dotyczą one modernizacji miejscowego placu zabaw. Drugi projekt to ogrodzenie boiska sportowego.

Na każda dzielnicę gmina przeznaczyła 20 tysięcy złotych, czyli 80 tysięcy złotych na wszystkie projekty. Te zostały już zweryfikowane pod kątem biznesplanu, zatem wiadomo, że kwoty zaplanowane na ich realizację są realne. Są dwa projekty przygotowane na 10 tysięcy, ale większość to wydatki rzędu 20 tysięcy złotych.

Gmina zapewnia, że zwycięskie projekty będą realizowane jeszcze w tym roku. Głosować można w wybranych punktach, to między innymi boguszowskie biblioteki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 lipca 2019 16:30
`