Boguszów-Gorce. PSP nr 5 walczy o bezpieczne dojście do szkoły i obiektów OSiRu

19 lutego 2021 06:11. Boguszów-Gorce. Ratusz. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Projekt boguszowskiej podstawówki zdobył największą liczbę punktów w pierwszym etapie konkursu grantowego Funduszu Toyoty – Aglomeracja Wałbrzyska „Dobre Pomysły zmieniają nasz świat”. Szkoła walczy o pieniądze na przygotowanie bezpiecznego dojścia do swojej siedziby i terenów Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Publiczna Szkoła Podstawowa numer 5 im. B. Malinowskiego w Boguszowie-Gorcach walczy o grant w ramach XI edycji Funduszu Toyoty. Projekt przygotowany przez szkołę zakłada wytyczenie przejścia dla pieszych z oznakowaniem poziomym i pionowym na drodze prowadzącej na halę sportową OSiR, montaż barierek wzdłuż chodnika przy szkole, montaż dodatkowego oświetlenia czy lustra na skrzyżowaniu ulic Olimpijskiej i Tadeusza Kościuszki.

Szkoła planuje także przygotowanie inscenizacji dotyczącej potrącenia pieszego, w której udział wezmą także Ochotnicza Straż Pożarna w Boguszowie-Gorcach oraz policja. Zorganizowany mają być również konkurs plastyczny oraz gra terenowa.

REKLAMA

Piątka bierze udział w Funduszu po raz kolejny. W roku szkolnym 2018/2019 szkoła dostała 1200 złotych na organizację zajęć ekologicznych i pikniku, później 1800 na poidełka dla uczniów i 2000 złotych na zakup naklejek edukacyjnych na ściany i schody szkolne.

W tym roku do Funduszu Toyoty wpłynęło siedemnaście wniosków. Do kolejnego etapu dopuszczono osiem z nich. Teraz zostanie przygotowana wizualizacja projektu. Pomogą w tym uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych numer 5 w Wałbrzychu.

W połowie marca rozpocznie się internetowe głosowanie. Zwycięzców poznamy pod koniec marca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 lutego 2021 06:11
`