Boguszów-Gorce. Pies zaatakował 63-latkę. Kobieta trafiła do szpitala

23 lutego 2021 11:17. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Do ataku doszło w ubiegłym tygodniu przy ulicy Witosa w Boguszowie-Gorcach, informuje policja. Pies uciekł z jednej z posesji i zaatakował przechodzącą nieopodal kobietę. 63-latka trafiła do szpitala. Właściciel psa usłyszał zarzuty.

Pies zaatakował kobietę w miniony wtorek. Z ustaleń policji wynika, że 43-letni mężczyzna, wyjeżdżając ze swojej posesji otworzył pilotem bramę. Nie zauważył jednak, że znajdował się przy niej pies, który wybiegł i rzucił się na przechodzącą obok kobietę. Ta z poważnymi ranami lewej ręki trafiła do szpitala.

Właściciel przyznał się do niezachowania należytej staranności przy trzymaniu zwierzęcia. Za narażenie mieszkanki Boguszowa-Gorc na ciężki uszczerbek na zdrowiu grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

REKLAMA

Pies trafił na obserwację do schroniska dla zwierząt.

Przy tej okazji policja apeluje do właścicieli czworonogów o ostrożność i przypomina, że pozostawienie psa bez właściwej opieki może zakończyć się grzywną do tysiąca złotych. Jeżeli zwierzę będzie zagrażało życiu lub zdrowiu innych osób, nawet do pięciu tysięcy złotych. W obu przypadkach sąd może orzec także karę więzienia.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 lutego 2021 11:17
`