Boguszów Gorce. Pięciu kandydatów na burmistrza w przedterminowych wyborach

26 stycznia 2021 14:33. Lokal wyborczy w Boguszowie-Gorcach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pięć komitetów wyborczych zarejestrowało się w wałbrzyskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. O stanowisko burmistrza Boguszowa Gorc będą się ubiegać: Marta Cinciała, Robert Wąs, Krzysztof Kumorek, Roman Ludwiczuk i Sylwia Dąbrowska. Głosowanie zaplanowano 11 kwietnia.

Marta Cinciała związana jest z wałbrzyskimi strukturami Wiosny. Robert Wąs był radnym powiatu wałbrzyskiego i wicestarostą. O stanowisko ubiega się ze wsparciem Bezpartyjnych Samorządowców. Krzysztof Kumorek pełni obecnie funkcję komisarza w Boguszowie-Gorcach. Wcześniej był związany z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Roman Ludwiczuk to były senator i samorządowiec. Pełnił także funkcję wiceprezydenta Wałbrzycha. Sylwia Dąbrowska była przewodniczącą rady miejskiej w Boguszowie Gorcach. Już raz ubiegała się o stanowisko burmistrza miasteczka.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia wyznaczono pierwszą datę wyborów, pół roku od referendum, w którym z funkcji burmistrza odwołano Jacka C. . Do głosowania miało dojść 7 marca. W ostatnich dniach termin jednak zmieniono i kandydacie o fotel burmistrza powalczą 11 kwietnia.

REKLAMA

Odwołany burmistrz miasteczka trafił do aresztu w grudniu 2018 roku. Jacek C. usłyszał między innymi zarzut przyjęcia łapówki i działań na szkodę gminy. Do referendum w sprawie odwołania samorządowca doprowadziła grupa mieszkańców.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 stycznia 2021 14:33
`