Boguszów-Gorce. Odstrzał dzików nie tylko na wybranych obszarach. Od października odstrzał możliwy w całym mieście

23 września 2022 13:59.

W związku z uzyskaniem zmian decyzji dotyczącej odstrzału redukcyjnego dzików w Boguszowie-Gorcach, informujemy, że od dnia 1 października 2022 roku odstrzał będzie prowadzony na terenie całego miasta – donosi dziś urząd miejski w Boguszowie-Gorcach. W gminie wcześniej prowadzono odstrzał, ale tylko na wybranych obszarach.

Decyzję o odstrzale redukcyjnym dzików podjęto już w pierwszej połowie tego roku. W ten sposób populacja dzików redukowana była już od kwietnia. Uzyskane zgody pozwalały jednak na odstrzał na wybranych obszarach miasta.

Dziś urzędnicy poinformowali, że odstrzał będzie możliwy na terenie całego miasta. Zgłoszenia dotyczące miejsc pojawiania się dzików można kierować od początku października do Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach.

REKLAMA

Z problemem dzików w ostatnich miesiącach mierzy się nie tylko Boguszów-Gorce. Dziki pojawiały się także na osiedlach w Wałbrzychu. Początkowo miasto zdecydowało się także na odstrzał. Po kontrowersyjnej sytuacji na Podzamczu w Wałbrzychu przeprowadzono jednak akcję odławiania dzików.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 września 2022 13:59
`