Boguszów-Gorce. Nowe fakty w sprawie księdza podejrzanego o pedofilię

19 grudnia 2019 08:59. infografika. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych / shutterstock

Tematy: 


Leszek S. trafił już do aresztu. Kapłan usłyszał prokuratorskie zarzuty. Do niestosownych kontaktów z nieletnimi miało dochodzić w latach od 2002 do 2012 roku. Przypomnijmy, zawiadomienie w tej sprawie złożyła do prokuratury Świdnicka Kuria Biskupia.

Decyzją sądu ksiądz z Gorc spędzi dwa najbliższe miesiące w areszcie. 61-latek został zatrzymany tydzień temu. Z naszych informacji wynika, że informacje przekazane śledczym przez kurię dotyczą trzech pokrzywdzonych.

Po przesłuchaniu dwóch osób, mężczyźnie przedstawiono zarzuty utrzymywania kontaktów seksualnych z małoletnimi. Dotyczą one okresu od 2002 do 2012 roku. Prokuratura nie informuje czy mężczyzna przyznał się do winy.

REKLAMA

Ksiądz, który pracował w parafii w Gorcach był lubiany przez swoich parafian. Jak przyznają w rozmowie z naszym reporterem, często zabierał dzieci na różnego rodzaju wyjazdy.

Przypomnijmy, w środę Świdnicka Kuria Biskupia wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie:

„Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że toczy się postępowanie kanoniczne dotyczące oskarżeń duchownego tejże diecezji,ks. Leszka S., o czyny przeciwko VI przykazaniu Dekalogu. Duchowny został odsunięty od posługi duszpasterskiej, a pokrzywdzonych wsparto pomocą specjalistyczną. Diecezja świdnicka zawiadomiła też organy ścigania o powzięciu wiadomości, mogących uzasadniać podejrzenie popełnienia przez tego duchownego czynów wykorzystania seksualnego małoletnich. Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę pozwalającą na rzetelne zweryfikowanie tego przypadku, w tym osoby pokrzywdzone, powinny zgłosić się do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, która prowadzi postępowanie karne w tej sprawie. Diecezja zapewnia pomoc duchową i psychologiczną ofiarom nadużyć seksualnych i ich bliskim, którą koordynuje delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży w diecezji świdnickiej (kontakt mailowy: delegat@diecezja.swidnica.pl).

dr Daniel Marcinkiewicz

rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej”

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 grudnia 2019 08:59
`