Boguszów-Gorce. Nor-DZIK i Mini Setka już za nami

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy:

Prawie 150 zawodników i zawodniczek: dzieci, młodzież i dorosłych, biegaczy oraz „kijkarzy” stanęło na starcie zorganizowanej w Boguszowie-Gorcach  16. edycji Mini Setki. Uczestnicy w wieku od 1,5 roku do 18 lat mieli do pokonania dystanse od 50 do 1200 metrów (trasy zostały dostosowane do panujących warunków atmosferycznych). Tradycją od kilku lat jest bieg towarzyszący, którego adresatami są Rodzice i Dziadkowie. W tym roku pełnoletnia część uczestników miała do pokonania dystans 400 metrów.

Kolejnym wydarzeniem na OSiR Dzikowiec był marsz Nor-DZIK Walking. Ze względu na prace leśne oraz bezpieczeństwo kijkarzy trasa została lekko zmodyfikowana, przez co dystans jednego okrążenia wzrósł do ponad 7 km. Najbardziej wytrwali pokonali pętle trzykrotnie – przechodząc ponad 21 km w czasie niespełna 3 godzin. Medale dla zwycięzców wręczyli p.f. Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach Rafał Wiernicki.

Podczas imprezy na uczestników czekały dodatkowe atrakcje: kiermasz / loteria Fundacji „Na Pomoc Zwierzętom”, gry i zabawy przygotowane przez OSP Gorce, zabawy animacyjne, malowanie twarzy, bezpłatny dmuchaniec zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach, dmuchana bramka piłkarska Fundacji RECAL oraz ciepłe i zimne napoje i wiele więcej atrakcji przygotowane przez Gminę Boguszów-Gorce.

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.