Boguszów-Gorce. Nastolatkowie pobili 27-latka. Wcześniej zwracali mu uwagę, że rzucił na ulicę niedopałek

7 czerwca 2022 11:21. Nowe radiowozy dla policji w Wałbrzychu. To dwie, warte ponad 200 tysięcy złotych hybrydy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mundurowi zatrzymali 16-latka i 18-latka z Boguszowa-Gorc, którzy w minioną sobotę pobili idącego ulicą 27-letniego mężczyznę. Do pobicia doszło w dość nietypowej sytuacji. Nastolatkowie zwrócili uwagę pokrzywdzonemu na to, że ten rzucił na ulicę niedopałek papierosa. Gdy 27-latek ich ignorował, nastolatkowie go zaatakowali. Okazało się, że poszkodowany ich nie słyszał.

 – Pokrzywdzony w sobotę w środku nocy zgłosił policjantom Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, że po godzinie pierwszej został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn na ul. Dworcowej. Okazało się, że sprawcy zaatakowali 27-latka kopiąc go i bijąc po całym ciele, przez co trafił do szpitala, doznając obrażeń ciała na szczęście niegroźnych dla życia – informuje wałbrzyska policja.

W sprawie zatrzymano następnego dnia 16-latka i 18-latka. Z ustaleń mundurowych wynika, że nastolatkowie zwrócili 27-latkowi uwagę, że ten rzucił na ulicę niedopałek papierosa. Poszkodowany miał założone słuchawki i nie słyszał uwagi. Rozwścieczeni nastolatkowie uznali, że mężczyzna ich lekceważy i ostatnie go zaatakowali.

REKLAMA

Młodzi wałbrzyszanie podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu. Za udział w pobiciu 18-latkowi grożą teraz trzy lata pozbawienia wolności. O losie nieletniego sprawcy czynu karalnego zadecyduje natomiast sąd rodzinny – informuje wałbrzyska policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 czerwca 2022 11:21
`