Boguszów-Gorce. Nastolatkowie pobili 27-latka. Wcześniej zwracali mu uwagę, że rzucił na ulicę niedopałek

7 czerwca 2022 11:21. Nowe radiowozy dla policji w Wałbrzychu. To dwie, warte ponad 200 tysięcy złotych hybrydy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mundurowi zatrzymali 16-latka i 18-latka z Boguszowa-Gorc, którzy w minioną sobotę pobili idącego ulicą 27-letniego mężczyznę. Do pobicia doszło w dość nietypowej sytuacji. Nastolatkowie zwrócili uwagę pokrzywdzonemu na to, że ten rzucił na ulicę niedopałek papierosa. Gdy 27-latek ich ignorował, nastolatkowie go zaatakowali. Okazało się, że poszkodowany ich nie słyszał.

 – Pokrzywdzony w sobotę w środku nocy zgłosił policjantom Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, że po godzinie pierwszej został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn na ul. Dworcowej. Okazało się, że sprawcy zaatakowali 27-latka kopiąc go i bijąc po całym ciele, przez co trafił do szpitala, doznając obrażeń ciała na szczęście niegroźnych dla życia – informuje wałbrzyska policja.

W sprawie zatrzymano następnego dnia 16-latka i 18-latka. Z ustaleń mundurowych wynika, że nastolatkowie zwrócili 27-latkowi uwagę, że ten rzucił na ulicę niedopałek papierosa. Poszkodowany miał założone słuchawki i nie słyszał uwagi. Rozwścieczeni nastolatkowie uznali, że mężczyzna ich lekceważy i ostatnie go zaatakowali.

Młodzi wałbrzyszanie podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu. Za udział w pobiciu 18-latkowi grożą teraz trzy lata pozbawienia wolności. O losie nieletniego sprawcy czynu karalnego zadecyduje natomiast sąd rodzinny – informuje wałbrzyska policja.

Dodano: 7 czerwca 2022 11:21
 • Matka pisze:

  Pobicia nie pochwalam, ale widać rodzice nie nauczyli „doroslego” ze się nie śmieci.

 • Qwerty pisze:

  Gratulacje dla rodzin. Niezłe bydło wyhodowały. Pewnie się cieszą, że na kilka lat problem z głowy i państwo utrzyma ich w więzieniu…. ale mogą się przeliczyć, pewnie wyrok w zawiasach, z kartoteką trudniej znaleźć pracę, więc będziecie ich dalej utrzymywać do czasu aż następnym razem kogoś zabiją, bo przebiegał przez ulicę nie po pasach. Tymczasem „stróże prawa i porządku” będą mieli okazję dokształcić się z paragrafów procedur sądowych, prawa karnego – takie praktyki zawodowe ;)

 • Olek pisze:

  Boguszowska patologia

 • Grześ pisze:

  A niby miał peta włożyć w kieszeń? Bo przez takich młodych wandali brakuje koszy,ławek itd…

 • Mieszkaniec pisze:

  Co 16 latek robił o tej godzinie na ulicy??? gdzie są rodzice!!!???

 • Anstel pisze:

  To dwóch znanych
  patoli

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `