Boguszów-Gorce. Mężczyzna zaatakował policjantów. Mundurowi oddali kilka strzałów w kierunku napastnika

7 lutego 2022 21:53. Kamienica w której policjanci oddali strzały do atakującego ich mężczyzny. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dramatyczne sceny rozegrały się dziś po południu w Boguszowie-Gorcach. Jak ustalili reporterzy Dziennik Wałbrzych w czasie policyjnej interwencji mężczyzna z siekierą rzucił się na policjantów. Mundurowi by powstrzymać napastnika użyli broni.

Do groźnej sytuacji doszło koło godziny osiemnastej w Kuźnicach – wynika z ustaleń reporterów Dziennika Wałbrzych. W interwencji brało udział dwóch policjantów. Z naszych informacji wynika, że policjantów zaatakował mężczyzna z siekierą. Mundurowi, prawdopodobnie by powstrzymać napastnika użyli broni.

Nie wiemy ile strzałów ostrzegawczych oddali funkcjonariusze. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że w kierunku mężczyzny strzelili kilkukrotnie. Co najmniej jeden strzał był celny i ranił napastnika w nogę.

REKLAMA

Okoliczności całego zajścia wyjaśnia prokuratura i policja. Można się spodziewać, że sprawa będzie wyjaśniana dwutorowo, pod kątem ewentualnej napaści na policjantów, ale także pod kątem zasadności użycia broni i przebiegu całej interwencji. Sprawa prawdopodobnie będzie badana także przez wydział kontroli policji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 lutego 2022 21:53
`