Boguszów-Gorce. Mężczyzna zaatakował policjantów. Mundurowi oddali kilka strzałów w kierunku napastnika

7 lutego 2022 21:53. Kamienica w której policjanci oddali strzały do atakującego ich mężczyzny. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dramatyczne sceny rozegrały się dziś po południu w Boguszowie-Gorcach. Jak ustalili reporterzy Dziennik Wałbrzych w czasie policyjnej interwencji mężczyzna z siekierą rzucił się na policjantów. Mundurowi by powstrzymać napastnika użyli broni.

Do groźnej sytuacji doszło koło godziny osiemnastej w Kuźnicach – wynika z ustaleń reporterów Dziennika Wałbrzych. W interwencji brało udział dwóch policjantów. Z naszych informacji wynika, że policjantów zaatakował mężczyzna z siekierą. Mundurowi, prawdopodobnie by powstrzymać napastnika użyli broni.

Nie wiemy ile strzałów ostrzegawczych oddali funkcjonariusze. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że w kierunku mężczyzny strzelili kilkukrotnie. Co najmniej jeden strzał był celny i ranił napastnika w nogę.

Okoliczności całego zajścia wyjaśnia prokuratura i policja. Można się spodziewać, że sprawa będzie wyjaśniana dwutorowo, pod kątem ewentualnej napaści na policjantów, ale także pod kątem zasadności użycia broni i przebiegu całej interwencji. Sprawa prawdopodobnie będzie badana także przez wydział kontroli policji.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 7 lutego 2022 21:53
`