Boguszów-Gorce. Kumorek podsumował 60 dni na stanowisku komisarza

19 sierpnia 2020 15:01. Krzysztof Kumorek powołany na komisarza Boguszowa-Gorc. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Krzysztof Kumorek został wyznaczony na komisarza Boguszowa-Gorc 24 czerwca po tym, jak z funkcji burmistrza w czasie referendum mieszkańcy odwołali Jacka C., oskarżonego między innymi o przyjęcie łapówki. Komisarz przyznał, że pierwsze tygodnie minęły mu na… nadrabianiu zaległości.

Kumorek przyznał, że w pierwszej kolejności musiał poświęcić się nadrobieniu zaległości zarządczych i sprawozdawczych poprzednich władz. Podziękował także za dotychczasową współpracę urzędników, którzy wsparli go w tej pracy.

Komisarz musiał się zmierzyć między innymi z kontrolą Regionalnej Izby Obrachunkowej. To ta kontrola miała pokazać także jaka jest sytuacja finansów publicznych w gminie.

REKLAMA

Od początku sierpnia w urzędzie pracują także specjaliści, którzy mają przygotować diagnozę finansowo-organizacyjną. Wyniki i zalecenia poznamy prawdopodobnie na początku września, ale już dziś, zdaniem Kumorka gmina i jednostki podległe mają największy problem z zarządzaniem.

Gmina złożyła także wniosek o środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. W przypadku Boguszowa-Gorc to ponad 800 tysięcy złotych. Złożone zostały także trzy wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych: ulica Kościuszki – 8,5 mln, Szybowa – 1,8 mln, most w ciągu ulicy Krakowskiej – 2,6 mln.

Kumorek zaapelował także do mieszkańców o dyscyplinę związaną z porządkiem w mieście. Chodzi o śmieci wielkogabarytowe. Komisarz przyznał, że w tym roku nie było akcji „Wywalamy graty z chaty”. Odpady były jednak  wywożone w ostatnich dniach, ale Kumorek przyznał, że tego typu akcje nie będą zbyt częste.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 sierpnia 2020 15:01
`