Boguszów-Gorce. Ksiądz podejrzewany o pedofilię. Kuria proponuje pomoc ofiarom i apeluje by te zgłaszały się do śledczych

18 grudnia 2019 08:26.

Tematy: 


To właśnie kuria świdnicka poinformowała organy ścigania o podejrzeniach dotyczących jednego z księży. Postępowanie w sprawie Leszka S. z parafii w Boguszowie-Gorcach prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu.

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydała Świdnicka Kuria Biskupia. Kuria informuje w nim, że toczy się postępowanie kanoniczne dotyczące oskarżeń duchownego księdza Leszka S., o czyny przeciwko VI przykazaniu Dekalogu.

Duchowny został odsunięty od posługi duszpasterskiej, a pokrzywdzonych wsparto pomocą specjalistyczną – zapewnia kuria. To diecezja świdnicka zawiadomiła organy ścigania na podstawie wiadomości, mogących uzasadniać podejrzenie popełnienia przez duchownego czynów wykorzystania seksualnego małoletnich.

REKLAMA

Jednocześnie kuria apeluje do osób, które mają informacje w tej sprawie, i które mogą pomóc w jej wyjaśnieniu, ale także do osób, które są pokrzywdzone o to, by zgłaszały się do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu.

Diecezja zapewnia pomoc duchową i psychologiczną ofiarom nadużyć seksualnych i ich bliskim, którą koordynuje delegat do spraw ochrony dzieci i młodzieży w diecezji świdnickiej – czytamy w oświadczeniu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 grudnia 2019 08:26
`