Dodano: 30 maja 2024 09:56

Boguszów-Gorce. Kiepska sytuacja finansowa gminy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kiepska sytuacja finansowa gminy to główna bolączka nowo wybranego burmistrza Boguszowa-Gorc Daniela Lubińskiego. Podczas spotkania włodarzy Powiatu wałbrzyskiego nasz reporter zapytał go o najważniejsze decyzje początku kadencji:

Stan finansów gminy jest największą bolączką burmistrza Lubińskiego. Gmina musi dokończyć rozpoczęte inwestycje, a pieniędzy w kasie jak na lekarstwo. Dlatego zdecydowano się na zaciągnięcie pożyczki.

– Sytuacja, jaką mamy w gminie zmusiła nas do wystawienia na sprzedaż obligacji. Musimy się tym ratować. Będzie nowy budżet, nowe pomysły, wtedy będziemy już działać po swojemu – to właśnie burmistrz Boguszowa-Gorc Daniel Lubiński, który zapowiada też porządki w spółkach miejskich, głównie w ZGM-ie i gruntowną reorganizację struktur Urzędu Miasta

REKLAMA

– Przede wszystkim chcemy się skupić na pozyskiwaniu środków zewnętrznych. To jest nasz nasz główny cel. Chcemy stworzyć tak zwaną „drużynę” –  to ma być największy organizm w naszym urzędzie, który będzie nie tylko pozyskiwał ale i rozliczał te dotacje.

Daniel Lubiński to trzeci już burmistrz w Boguszowie Gorcach od 2018 roku. Pierwszy – Jacek C., został aresztowany i skazany za przestępstwa finansowe. Został odwołany w drodze referendum – jego funkcję w 2022 roku przejęła Sylwia Dąbrowska. W 2024 roku przegrała w II turze wyborów właśnie z Danielem Lubińskim.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także