Dodano: 21 czerwca 2024 07:40

Boguszów-Gorce. Kapsuła czasu wróciła na wieżę ratusza

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Do kopuły wieży ratuszowej w Boguszowie-Gorcach wróciła kapsuła czasu. Znalazły się tam, poza kopiami archiwalnych dokumentów, także informacje o współczesnym Boguszowie.

Zacznijmy od tego, że poprzednia kapsuła czasu została odnaleziona podczas remontu boguszowskiej wieży ratuszowej w kwietniu tego roku. Znajdowały się w niej archiwalne dokumenty i kilka współczesnych monet z lat 50. XX wieku. Dokumenty, nadszarpnięte zębem czasu, trafiły do konserwacji. Nową kapsułę uzupełniono o informacje, o współczesnym Boguszowie i umieszczono ją dokładnie w miejscu odnalezienia poprzedniej.

Między innymi, jakie szkoły mamy, ile uczniów uczęszcza do tych szkół, jakie jednostki mamy, czy OSP, czy znajduje się na naszym terenie jednostka policji, to wszystko, co najważniejsze dla miasta – wyjaśnia Daniel Lubiński, burmistrz Boguszowa-Gorc.

REKLAMA

A kapsułę, odnaleziono przy okazji remontu wieży ratusza. Tam początkowo miała być naprawiona tylko iglica, która dwa lata temu niebezpiecznie się przechyliła. Okazało się, że konieczny jest zdecydowanie szerszy zakres prac.

– Początkowo miała być tylko wyremontowana iglica, ale gdy rozpoczęto prace rozbiórkowe, okazało się, że pod spodem również jest wiele problemów. Dlatego prace trwają tak długo i ich zakres jest dosyć duży. Jednak już jesteśmy na końcówce i zaraz będziemy mieli piękną wieżę.

Dziś na wieży trwają już prace wykończeniowe, za kilkanaście dni ma ukazać się mieszkańcom w pełnej okazałości.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także