Boguszów-Gorce. Czeka nas kolejna zmiana terminu wyborów? Na to wskazuje komunikat GIS

23 kwietnia 2021 14:31. Referendum w Boguszowie-Gorcach fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Główny Inspektor Sanitarny wydał dziś komunikat, który odnosi się przede wszystkim do wyborów prezydenckich zaplanowanych w Rzeszowie. Te po rezygnacji z funkcji ostatniego włodarza miały się odbyć 9 maja. GIS rekomenduje jednak przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca.

Podczas drugiej i trzeciej fali epidemii w Polsce, daty przedterminowych wyborów wójtów i burmistrzów oraz wyborów uzupełniających do rad gmin zostały przesunięte – po rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego uzasadnionej niekorzystną sytuacją epidemiczną w kraju – przypomina Główny Inspektor Sanitarny.

W specjalnym komunikacie czytamy, że pomimo poprawiającej się sytuacji, ciągle należy brać pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację i ryzyko wzrostu zachorowań, szczególnie pod kątem nowych mutacji koronawirusa.

REKLAMA

W opinii Głównego Inspektora Sanitarnego przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej. Zalecanym rozwiązaniem jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 r – informuje GIS.

Obecny termin wyborów burmistrza w Boguszowie-Gorcach został wyznaczony na 9 maja. Jeżeli doszłoby do przesunięcia tej daty, nie była by to pierwsza zmiana terminu. Początkowo do głosowania miało dojść 7 marca, ze względu na sytuację pandemiczną wybory przesunięto jednak na 11 kwietnia, potem doszło do kolejnej zmiany terminu.

W Boguszowie-Gorcach rządzi obecnie komisarz. Ostatni burmistrz został odwołany w referendum zorganizowanym na wniosek mieszkańców. Jacek C. w grudniu 2018 roku został zatrzymany i usłyszał zarzuty, między innymi przyjęcia łapówki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2021 14:31
`