Boguszów-Gorce. Bezpłatna mammografia, nie tylko dla kobiet z Boguszowa

20 stycznia 2021 13:55. fot. użyczona / UM Boguszów-Gorce

Tematy: 


4 lutego w Boguszowie Gorcach kobiety będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Mobilna pracownia specjalistyczna stanie  przy markecie Biedronka w godzinach od 13.30 do 17.00.

Bezpłatnemu badaniu poddać się mogą kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia niezależnie od miejsca zameldowania. Warunkiem koniecznym jest ubezpieczenie, brak podobnego badania w okresie ostatnich 24 miesięcy. Badanie nie obejmuje też pań, które w okresie ostatnich 12 miesięcy otrzymały już skierowanie na takie badanie.

Lekarze prowadzący badania podkreślają, że systematyczne badania mammograficzne pozwalają na wykrycie nowotworu na bardzo wczesnym etapie rozwoju i  rozpoczęcie natychmiastowego, a przede wszystkim skutecznego leczenia.

REKLAMA

Aby wziąć udział w badaniu należy zarejestrować się wcześniej pod nr tel. 58 666-24-44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W związku z panującymi obostrzeniami pandemicznymi, organizatorzy informują, że W pracowni będą mogły jednocześnie tylko trzy Panie. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Niezbędna jest jak zawsze  maseczka ochronna lub przyłbica.

fot. użyczona / UM Boguszów-Gorce

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 stycznia 2021 13:55
`