Dodano: 25 kwietnia 2023 09:16

Boguszów-Gorce. Auto 19-latki wypadło z drogi i uderzyło w schody do budynku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem na skrzyżowaniu ulic Wałbrzyskiej i Sobięcińskiej w Boguszowie-Gorcach – informuje policja. Samochód jadącej zbyt szybko 19-latki z Wałbrzycha na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w schody stojącego w pobliżu budynku.

Jak informuje policja ani młodej kobiecie, ani dwóm pozostałym pasażerkom na szczęście nic się nie stało.

Policja zatrzymała dowód rejestracyjny samochodu, a 19-latka ukarana została mandatem w wysokości 1100 złotych i 10 punktami karnymi. Jak informuje policja, młoda wałbrzyszanka była trzeźwa.

REKLAMA

Przy okazji tego poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, warto po raz kolejny wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nieprzekraczaniu tej dozwolonej. Pamiętajmy również, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru, powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem – apeluje wałbrzyska policja.

Wypadek w Boguszowie-Gorcach fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wypadek w Boguszowie-Gorcach fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także