Boguszów-Gorce. 2,5 tysiąca złotych mandatu dla pijanego rowerzysty

17 maja 2024 11:29. fot. użyczone Policja Wałbrzych

Tematy: 


Kolejny rowerzysta ukarany wysokim mandatem. Cyklista dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

16 maja około godziny 18:00 boguszowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia, 48-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował rowerem na ul. Dworcowej w Boguszowie-Gorcach w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 1,55 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ostatecznie 48-latek ukarany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do miejsca zamieszkania nie pojechał już jednośladem –mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

Policjanci apelują, aby nie jeździć pod wpływem alkoholu. W myśl zasady ,,Piłem – nie jadę’’. Za jazdę pod wpływem alkoholu możemy sporo zapłacić, obojętnie czy to będzie rower, hulajnoga, czy samochód.

REKLAMA

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych – dodaje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

Kierowcy muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 maja 2024 11:29
`