Dodano: 26 kwietnia 2021 14:53

Boguszów-Gorce. 2,2 mln dofinansowania na długo oczekiwane remonty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Wspaniałe informacje dla Gminy Boguszów-Gorce przekazał Wojewoda Dolnośląski – w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskano 2 183 487,00 zł na długo oczekiwane remonty. Wśród zadań zgłoszonych przez Krzysztofa Kumorka p.f. Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc dofinansowanie otrzymały dwie inwestycje. Pierwsza obejmuje przebudowę wiaduktu w ciągu ulicy Krakowskiej w Boguszowie-Gorcach. Łączna wartość tego zadania to 2 619 808,00 zł z czego 1 309 904,00 zł pokryje rządowe dofinansowanie. Druga inwestycja to przebudowa ulicy Szybowej w Boguszowie-Gorcach, której łączny koszt wyniesie 1 747 166,00 zł, przy pozyskanych środkach o wartości 873 583,00 zł.

Dofinansowane zadania stanowią najpilniejsze potrzeby, istotne dla poprawy bezpieczeństwa transportu drogowego w naszej gminie – podkreśla Krzysztof Kumorek – W szczególności dotyczy to przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Krakowskiej, który od kilku lat wymaga pilnych prac remontowych. Inwestycja była odkładana z uwagi na brak środków, nareszcie udało się je pozyskać. Zaplanowane roboty budowlane obejmą m.in. naprawę oraz zabezpieczenie antykorozyjne betonu całej konstrukcji wiaduktu, wymianę izolacji, odtworzenie elementów pomostu czy remont umocnienia skarp wraz ze studzienkami odwodnienia.

Rozpoczęcie prac planowane jest na III kw. tego roku.

REKLAMA

Wiadukt w Boguszowie-Gorcach. fot. Urząd Miasta / Boguszów-Gorce

Wiadukt w Boguszowie-Gorcach. fot. Urząd Miasta / Boguszów-Gorce

Wiadukt w Boguszowie-Gorcach. fot. Urząd Miasta / Boguszów-Gorce

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także