Boguszów-Gorce. 17-latka ukryła w łóżku starszą koleżankę. Teraz grozi jej kara 5 lat więzienia

15 listopada 2022 07:04. Boguszów-Gorce. 17-latka ukryła w łóżku starszą koleżankę. Teraz grozi jej kara 5 lat więzienia fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Poszukiwaną 22-latkę zatrzymali policjanci z Boguszowa-Gorc. Młoda kobieta unikała odsiadki. Ukryć pomogła się jej młodsza koleżanka. Gdy policjanci odwiedzili jedno z mieszkań w Boguszowie-Gorcach 17-latka udawała, że jej koleżanka uciekła. Tymczasem 22-latka była schowana w jednym z pokoi w pojemniku pod łóżkiem. Policjanci nie dali się jednak oszukać.

Do jednego z mieszkań przy ulicy Kolejowej w Boguszowie-Gorcach mundurowi wybrali się w miniony piątek. To tam, jak wynikało z zebranych wcześniej informacji, miała ukrywać się 22-letnia mieszkanka miejscowości. Po tym, jak policjanci zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania, te otworzyła im 17-latka, która wpuściła mundurowych do środka.

Nastolatka próbowała przekonać funkcjonariuszy, że w mieszkaniu, w którym mieszka, nie ma jej starszej koleżanki. Otworzyła nawet na oścież okno w jednym z pomieszczeń, aby uwiarygodnić, że uciekła już z mieszkania. Policjanci nie dali się jednak zwieść i dokładnie sprawdzili mieszkanie. Okazało się, że 22-latka ukryła się w łóżku – informuje policja.

REKLAMA

Poszukiwana 22-latka trafiła już za kratki więzienia we Wrocławiu. Tam ma spędzić 120 dni za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Z problemami musi się liczyć także jej młodsza koleżanka. 17-latka odpowie przed sądem za udzielenie schronienia osobie poszukiwanej, w celu uniknięcia przez nią odpowiedzialności karnej. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 listopada 2022 07:04
`