Dodano: 3 sierpnia 2023 10:34
BMW wypadło z drogi. Kierowca popisywał się przed nastolatkami
– Zupełnym brakiem wyobraźni wykazał się kierujący samochodem osobowym, który popisując się przed jadącymi z nim nastolatkami, wczoraj w wyniku nadmiernej prędkości doprowadził do poważnie wyglądającej kolizji drogowej. Prowadzony przez niego z nadmierną prędkością pojazd dosłownie przeleciał na wprost przez rondo, rów melioracyjny, drogę dla rowerów, by ostatecznie zatrzymać się kilkadziesiąt metrów dalej, w polach – informuje dziś Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. O sprawie informowaliśmy już wczoraj wieczorem.
Jak przekazuje policja, na szczęście uczestnikom kolizji drogowej nic się nie stało. Policjanci nie wlepili mandatu. Przygotowali dokumentację i wniosek do sądu o ukaranie. To sąd zdecyduje o rozmiarze kary dla mężczyzny.
34-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jechał zbyt szybko – informuje policja. Przy dojeździe do ronda na Starym Julianowie, jadąc od stronu ulicy Uczniowskiej, przejechał prosto przez pas zieleni, przeskoczył przez rów melioracyjny i drogę dla rowerów, a jego samochód zatrzymał się daleko w polu.
Mężczyzna był trzeźwy, ale okazało się, że nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
– Na szczęście ani 34-latkowi, ani pozostałym pasażerom – w tym trzem czternastolatkom z powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego – nic się nie stało. W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzny za kierownicą, który świadomie swoim zachowaniem stworzył poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wałbrzyscy policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i sporządzili dokumentację, a ta trafi teraz do sądu. Sprawca kolizji musi się spodziewać wysokiej grzywny sięgającej nawet 30 tysięcy złotych, a także długotrwałego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi – informuje policja.

BMW wypadło z drogi. Kierowca popisywał się przed nastolatkami fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

BMW wypadło z drogi. Kierowca popisywał się przed nastolatkami fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
Zobacz także
- Zawalona część Starej Kopalni i pożar lasu w Starych Bogaczowicach. W Wałbrzychu trwają duże ćwiczenia strażaków
- Wałbrzych dostał pieniądze na remont Moniuszki. Prace obejmą także niebezpieczne skrzyżowanie z Sikorskiego
- Nietrzeźwy 14-latek kierował samochodem. Auto dachowało w rzece!
- Październik należy do Dolnego Śląska. Rusza Święto Województwa
- Ruszyła druga edycja programu ciepłe mieszkanie. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
- Wzrosła liczba poszkodowanych w wypadku pod Mokrzeszowem. Jednym z aut jechały niepełnosprawne osoby
Najczęściej czytane
Śmiertelny wypadek na DK 35. Droga z Wałbrzycha do Świdnicy zablokowana
Wzrosła liczba poszkodowanych w wypadku pod Mokrzeszowem. Jednym z aut jechały niepełnosprawne osoby
Otwarcie drogi S3 z kamiennej Góry do Lubawki jeszcze w tym tygodniu
Za pieniądze z Funduszu Toyoty przygotowano miejsce do wspinaczki skałkowej. Dziś oficjalnie oddano je do użytku
Będzie bezpośrednie połączenie kolejowe z Głuszycy do Świdnicy i Wrocławia. Już w nowym rozkładzie jazdy