Dodano: 21 lutego 2021 17:20

Blisko siedemdziesiąt wypadków na stokach w ciągu tygodnia. W akcji GOPR, LPR i straż

Tematy: 


W ciągu ostatniego tygodnia zdarzyło się niemal siedemdziesiąt wypadków na zorganizowanych terenach narciarskich zabezpieczanych przez Grupę Sudecką GOPR – informują ratownicy. W czwartek w Zieleńcu w akcji brał udział śmigłowiec LPR. Maszyna na stoku musiała pojawi się także dzień później.

Ratownicy Sudeckiej Grupy GOPR pełnią w tym sezonie dyżury narciarskie w trzech ośrodkach i stacjach narciarskich: Zieleniec Ski Arena, Czarna Góra Resort i na Dzikowcu w Boguszowie Gorcach. Jak informują, w minionym tygodniu doszło w tych miejscach do blisko siedemdziesięciu wypadków.

W piątek w akcji uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy wymagała 52-letnia narciarka, która w czasie upadku na stoku złamała kość udową. Do Zieleńca przyleciała załoga LPR z Opola.

Śmigłowiec brał udział w akcji także dzień wcześniej. W czwartek ratownicy zostali wezwani do wypadku z udziałem 7-latki. Dziewczynka także złamała kość udową. Została zabrana  do szpitala przez maszynę LPR. Lądowisko zabezpieczali strażacy.

Warunki na stokach są coraz trudniejsze, dlatego warto uważać. Przy tej okazji ratownicy przypominają także, że ich działalność można wesprzeć przekazując jeden procent swojego podatku na Fundację GOPR.

Czwartkowa akcja w Zieleńcu – fot. użyczone / T. Walusiak / D. Marchewka / Sudecka Grupa GOPR

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015