Blisko pół tysiąca osób brakuje do skompletowania komisji w czasie czwartkowego egzaminu gimnazjalnego

10 kwietnia 2019 16:28. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Z danych zebranych przez dolnośląskie kuratorium oświaty wynika, że w szkołach w regionie  brakuje około 460 pedagogów, którzy pracowali by w komisjach nadzorujących jutrzejszy egzamin. Ten odbędzie się jednak bez problemu zapewnia kuratorium, bo w bazie osób, które zgłosiły się do pomocy jest ponad 900 chętnych.

W czasie specjalnej konferencji prasowej we Wrocławiu wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak poinformował, że egzamin w dolnośląskich szkołach przebiegł bez problemów. Wciąż aktualny jest jednak apel kuratorium do osób, które mają odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i mogą pomóc przy egzaminach, nie tylko trwających, egzaminach gimnazjalnych ale także przy przyszłotygodniowym teście ósmoklasisty.

Na dzisiejszy egzamin w szkołach brakowało 677 osób. Wszystkie luki udało się uzupełnić ochotnikami. Na jutrzejszy dzień egzaminacyjny dyrektorzy zgłosili zapotrzebowanie już tylko na 464 osoby. Najtrudniejsza sytuacja może być jednak w piątek, gdy uczniowie będą zdawać testy z języków obcych. Wówczas liczba komisji ze względów technicznych musi być większa.

REKLAMA

Na Dolnym Śląsku egzamin gimnazjalny zdaje blisko 23 tysiące uczniów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 kwietnia 2019 16:28
`