Dodano: 28 października 2020 10:51

Blisko 80 chorych na COVID w szpitalu w Wałbrzychu. Tak źle jeszcze nie było

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pod opieką lekarzy Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu jest siedemdziesięciu siedmiu chorych na COVID. Pięciu z nich korzysta z pomocy respiratora. W kraju zbliżamy się do 20 tysięcy zakażeń na dobę. W ciągu ostatniej doby zmarło ponad dwieście osób.

Resort Zdrowia poinformował dziś o 18 820 nowych przypadkach zakażeń. W ciągu ostatniej doby zmarło 236 osób zakażonych koronawirusem.

Na Dolnym Śląsku przekroczyliśmy granicę ponad tysiąca przypadków w ciągu doby. Statystyki mówią dziś dokładnie o 1140 nowych przypadkach. W ostatnich dniach zdarza się, że do szpitala w Wałbrzychu trafia nawet kilku pacjentów dziennie.

REKLAMA

Obecnie w placówce przebywa siedemdziesięciu siedmiu chorych. Pięciu z nich korzysta z pomocy respiratora. Do szpitala trafiają pacjenci głównie z regionów wałbrzyskiego i kłodzkiego, ale zdarzają się nawet chorzy przywożeni z Opolszczyzny, gdy brakuje w tamtejszych szpitalach miejsc.

Od poniedziałku w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego wstrzymano planowane przyjęcia, wcześniej taką decyzję rekomendował Narodowy Fundusz Zdrowia. W Wałbrzychu podjęto ją dopiero w momencie wzrostu zachorowalności.

Do placówki przyjmowani są wciąż pacjenci w sytuacji zagrożenia życia i pacjenci onkologiczni. Jeżeli trzeba podjąć decyzję o odroczeniu poważnej operacji i stosunkowo pilnej operacji, każdorazowo zbiera się zespół lekarzy, który podejmuje decyzję w tej sprawie.

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także