Blisko 400 zawodników na starcie „Górali na start”. Występ Mai Włoszczowskiej pod znakiem zapytania

10 maja 2019 16:19. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Światowa czołówka kolarstwa górskiego zawitała do Wałbrzycha, a „Górale na Start” awansowały do rangi UCI C1 i tym samym to drugi pod względem rangi wyścig w Polsce! Z blisko 400 zarejestrowanych zawodników, ponad 300 posiada licencję.

W trzech ostatnich latach wyścig był obecny w międzynarodowym kalendarzu z kategorią UCI C2, w tym roku awansował. Dla zawodników startujących w kategorii Elita będzie to okazja do zdobycia punktów w rankingu światowym, które mogą zdecydować o udziale w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W Polsce wyższą rangę ma jedynie wyścig organizowany przez Maję Włoszczowską w Jeleniej Górze.

Wszyscy mówią, że to jest ich ulubiona impreza. Ze względu na trasę, ze względu na położenie, ze względu na organizację. To jest okazja, żeby na własnym podwórku porywalizować z zawodnikami z zagranicy – mówi Piotr Walerak z KKW Nexelo Wałbrzych.

REKLAMA

W najliczniejszym wyścigu dnia na trasie znajdować się może jednocześnie ponad stu zawodników. Rywalizację o 9.oo rozpoczną wyścigi dla amatorów, później na trasach pojawią się najmłodsi zawodnicy. Kategoria Elita Kobiet wystartuje o 12.20, Elita Mężczyzn o 14.05. Ceremonie dekoracji zaplanowano koło siedemnastej.

Na trasie wyścigów Elity, w najbardziej charakterystycznym punkcie trasy – Rock Nexelo Garden – rozstawiona będzie Strefa Kibica z muzyką i komentarzem na żywo.

Pod znakiem zapytania stoi występ Mai Włoszczowskiej, która w ostatnim czasie zmagała się z przeziębieniem.  Do Wałbrzycha przyjechał także Sergio Mantecón Gutiérrez, Mistrz Europy w kolarstwie górskim.

Barw Wałbrzych będą bronić między innymi Magda Zielińska, Patrycja Piotrowska i Filip Helta, oraz zawodnicy KKW Nexelo Wałbrzych. Klub wystawił szesnastu zawodników.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 maja 2019 16:19
`