Blisko 300 potwierdzonych przypadków. Niespełna tysiąc hospitalizowanych i ponad 20 tysięcy w kwarantannie. Koronawirus w liczbach

18 marca 2020 22:54. Kontrole graniczne na przejściu Kudowa-Słone / Nachod. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Najnowsze dane mówią o 287 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Na Dolnym Śląsku mamy 40 takich przypadków. Lawinowo rosną liczby osób hospitalizowanych i objętych kwarantanną. Po części to efekt powrotu Polaków z zagranicy.

923 osoby w Polsce są hospitalizowane ze względu na podejrzenie zakażeniem, wylicza Ministerstwo Zdrowia. Na Dolnym Śląsku to 73 osoby.

Ponad 20 tysięcy osób przebywa w kwarantannie. Na Dolnym Śląsku mowa o blisko 2 tysiącach osób.

REKLAMA

Lawinowo rośnie liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju. W tej chwili to ponad 35 tysięcy osób w całej Polsce.

U nie wszystkich osób hospitalizowanych badanie potwierdza obecność koronawirusa. Osoby objęte kwarantanną to osoby, które nie wykazują objawów zarażeniem, ale miały w ostatnim czasie kontakt z osobą zarażoną lub wróciły z zagranicy.

Warto dodać, że w całym kraju zmarło pięć osób. Dwie na Dolnym Śląsku, w tym 57-latek ze Szczawna-Zdroju.

Dane na świecie mówią o ponad 210 tysiącach potwierdzonych przypadków. Ponad 80 tysięcy osób uznano już za wyleczone. Z powodu koronawirusa zmarło blisko 9 tysięcy pacjentów.

W Niemczech odnotowano już ponad 12 tysięcy potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 28 osób zmarło. Służby w Czechach informują o blisko pół tysiącu zarażonych. W tym kraju nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 marca 2020 22:54
`