Blisko 15 tysięcy nowych przypadków w ciągu doby. Rekordowy wzrost w Czechach

22 października 2020 10:29. Przejście graniczne granica Państwa Golińsk / Mezimesti. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To pierwszy, tak wysoki przyrost dobowy chorych u naszego południowego sąsiada. Dziś czeski resort zdrowia poinformował o 14 968 nowych przypadkach. Wcześniej dobowe raporty oscylowały w okolicach dziesięciu tysięcy. Przypomnijmy, od dziś u naszego południowego sąsiada obowiązuje częściowy lockdown.

U naszego południowego sąsiada liczba aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem przekracza w tej chwili 120 tysięcy osób. Od początku pandemii zmarło 1739 osób. Tylko w tym tygodniu 253. W tej chwili w szpitalach przebywa około 4,5 tysiąca chorych.

Liczba nowych przypadków w Czechach rosła w ostatnich dniach dość znacząco, dlatego od dziś w obowiązują w tym kraju dodatkowe obostrzenia, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

REKLAMA

Zamknięta jest część sklepów. W galeriach mogą działać tylko sklepy spożywcze, drogerie czy apteki. Zawieszono między innymi działalność fryzjerów. Normalnie pracują jednak warsztaty samochodowe.

Ograniczenia dotyczą także przemieszczania się. Od dziś Czesi mogą wychodzić do pracy, do rodziny, do sklepów czy do lekarza. Zamknięte są wszystkie miejsca służące do rekreacji, baseny, kina, teatry.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 października 2020 10:29
`