Bity, przypalany papierosami i więziony 19-latek pod Świdnicą. Oprawcy to dwaj mężczyźni, z którymi wynajmował mieszkanie

6 marca 2020 12:13. Prokurator Marek Rusin, Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


19-latek przyjechał do powiatu świdnickiego w poszukiwaniu pracy. W jednej z podświdnickich miejscowości wynajął pokój. W tym samym mieszkaniu, drugi pokój wynajmowali dwaj bracia, przyszli oprawcy mężczyzny. Dramatyczne sceny rozegrały się pod koniec lutego.

Początkowo mężczyźni żyli w zgodzie. Nie dochodziło do żadnych konfliktów. 28 lutego bracia K. zaczęli się dziwnie zachowywać. Poprosili 19-latka by przyszedł do ich pokoju, gdy ten to zrobił, mężczyźni kazali mu oddać ubrania. Po odmowie poszkodowany został pobity i okradziony.

Po dokonaniu tego rozboju nastąpiła eskalacja ich zachowania. Zaczęli brutalnie bić i kopać 19-latka. Później przykładali rozgrzaną lufkę do palenia papierosów do jego czoła. Sprawcy zaczęli zmuszać pokrzywdzonego do określonych działań. Kazali mu sprzątać mieszkanie, prasować ubrania, zmywać naczynia. Gdy tego nie robił, gdy źle to robił, w dalszym ciągu go bili – mówi Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

REKLAMA

Mężczyźni zamknęli także mieszkanie i zabronili 19-latkowi wyjścia. W pewnym momencie uwięzili mężczyznę w toalecie, gdzie poszkodowany spędził kilka godzin. 19-latek wykorzystał chwilę nieuwagi swoich oprawców w nocy i uciekł. Udało mu się wezwać policję.

W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 70 gram narkotyków. 23-latek i jego 31-letni brat usłyszeli zarzuty rabunku, pozbawienia wolności, gróźb karalnych oraz posiadania znacznej ilości środków psychotropowych.

Mężczyźni nie przyznali się do winy. Decyzją sądu spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Oprawcy przyjechali na Dolny Śląsk z województwa świętokrzyskiego. Jeden z nich był już wcześniej notowany.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 marca 2020 12:13
`