Biskup Marek Mendyk „Zasłużonym dla miasta i gminy Głuszyca”

12 lutego 2019 09:17. Ksiądz Biskup Marek Mendyk. Fot. użyczona / UM Głuszyca

Tematy: 


Ksiądz Biskup Dr. Marek Mendyk został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Głuszyca”. List z nominacją wręczyli księdzu biskupowi burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Głuszycy Edyta Popek. Pochodzący z Głuszycy Biskup Pomocniczy Legnicki obchodzi 10 rocznicę święceń biskupich.

W niedzielę 10 lutego br. w czasie Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej odczytała treść uchwały Rady Miejskiej w Głuszycy w sprawie nadania tytułu honorowego Zasłużony dla Miasta i Gminy Głuszyca dla Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dr Marka Mendyka.

W uroczystości wzięli udział  przybyli prałat Ryszard Uryga – proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Jedlinie – Zdroju, ks. Sławomir Augustynowicz – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla, ks. Janusz Krzeszowiec – proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Głuszycy Górnej, księża wikariusze, Zastępca Burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański, przedstawiciele Rady Miejskiej w Głuszycy oraz wielu głuszyczan i przyjaciół księdza biskupa.

REKLAMA

W uzasadnieniu do Uchwały podkreślono silny związek księdza Biskupa z Głuszycą, jego wkład w opiekę nad potrzebującymi i zaangażowanie w akcje charytatywne i społeczne. Podkreślono wieloletnią pracę i wkład w wychowanie dzieci i młodzieży z głuszyckich szkół.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 lutego 2019 09:17
`