Bielawa. W jednej z podstawówek w ostatniej chwili uzupełniono komisję przed egzaminem gimnazjalisty

10 kwietnia 2019 12:27. Trwa strajk nauczycieli. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Szkoła Podstawowa numer 10 w Bielawie to jedyna szkoła w regionie, która dziś rano zgłosiła problemy ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnej do trwającego już egzaminu gimnazjalnego – poinformował dziś dolnośląski kurator oświaty. Część nauczycieli strajkuje, część, która miała zasiąść w komisji przebywa na zwolnieniu lekarskim. O problemach poinformowano nad ranem kuratorium. Ostatecznie komisję skompletowano.

Informacja o problemach trafiła po godzinie siódmej do kuratorium, gdy część nauczycieli złożyło zwolnienie lekarskie. Zdecydowano by komisję uzupełnić pracownikami delegatury kuratorium oświaty w Wałbrzychu i osobami wskazanymi przez organ prowadzący. Na siedem osób, które wcześniej deklarowały udział w pracy komisji, jedna przyłączyły się do strajku, pięć przedstawiło zwolnienia lekarskie.

Działaliśmy bardzo szybko. Krótkie informacje ile potrzeba, ile my możemy wysłać. My dowiedzieliśmy się, że pan dyrektor jest w potrzebie, skomunikowaliśmy się z naszą delegaturą w Wałbrzychu, okazało się, że ta rezerwa, którą możemy wysłać to siedem osób, wszyscy pojechali. Resztę zabezpieczył organ prowadzący. Mimo, że minuty mijały, robiło się bardzo nerwowo, dzwoniłem po godzinie dziewiątej do pana dyrektora, który z radością informował wykonanie zadania – mówił Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty.

REKLAMA

W pozostałych szkołach w regionie zdaniem kuratorium egzaminy przeprowadzono bez problemów. Przed gimnazjalistami jednak kolejne dwa dni testów i kolejne problemy z kompletowaniem komisji. W przyszłym tygodniu podobne wyzwania pojawią się przed dyrektorami szkół, którzy będą organizowali test ósmoklasisty.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 kwietnia 2019 12:27
`