37. Bieg Gwarków został odwołany

5 marca 2019 11:56. Bieg Gwarków. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

37. edycja Biegu Gwarków nie odbędzie się. Poinformowali o tym na konferencji prasowej w Bielawie organizatorzy Biegu: Stowarzyszenie Gór Sowich oraz Aqua Zdrój Wałbrzych.

Powodem odwołania imprezy jest oczywiście dramatycznie szybko topniejący śnieg. Jeszcze wczoraj prowadzone były rozmowy o technicznych możliwościach sztucznego naśnieżenia trasy, a szczególnie jej początkowego odcinka na przełęczy Jugowskiej – jednak zapowiadane do końca tygodnia wysokie temperatury oraz fakt, że śniegu ubywa niemal 10 cm dziennie spowodowały, że organizatorzy odwołali tegoroczną imprezę.

Co z przyszłorocznymi edycjami imprezy? Nie są zagrożone – mówi Marek Chmielewski, wiceprezes stowarzyszenia Gór Sowich:

REKLAMA

– Jeśli decyzja o organizacji biegu zapadnie w październiku czy w listopadzie – to organizacja kolejnych edycji są jak najbardziej możliwe. 

Bieg nIe wróci do Andrzejówki. Rafał Wiernicki, p.o prezesa Aqua Zdrój rozwiewa nadzieje zwolenników tradycyjnej, wieloletniej lokalizacji miejsca:

– Intencją przeniesienia Biegu w Góry Sowie było znalezienie partnera, który dba o trasy przez cały rok, nie tylko mówiąc kolokwialnie „od wielkiego dzwonu”, ale również w okresie pozimowym  wykasza je, wypełnia koleiny. Tutaj te starania są prowadzone, widać je, więc wiążemy przyszłość biegu z tym terenem. 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 marca 2019 11:56
`