Biathloniści zakończyli sezon międzynarodowych startów. Które miejsce w rankingu związku zajęła Kamila Żuk?

30 marca 2022 07:58. Kamila Żuk. Źródło: PZBiath.

Wraz z zakończeniem startów na arenie międzynarodowej w sezonie 2021 – 2022 Polski Związek Biathlonu opublikował ranking z końcowymi notowaniami reprezentantów Polski. Pochodząca z Sokołowska Kamila Żuk uplasowała się na trzeciej pozycji na trzydziestu pięciu zawodników.

W rankingu po raz szósty z rzędu pierwsze miejsce zajęła Monika Hojnisz-Staręga.

Jej najlepszym rezultatem jest 9. miejsce w biegu pościgowym z igrzysk w Pekinie, które wyceniane jest na 90 punktów rankingowych – czytamy na oficjalnej stronie związku.

Drugie miejsce z dorobkiem 80 punktów zajęła Anna Mąka, której największym osiągnięciem w minionym sezonie była dwunasta lokata w biegu indywidualnym w Anterselwie.

Na trzeciej pozycji rankingu uplasowała się zawodniczka z Sokołowska. Jak informuje Polski Związek Biathlonu, najlepsza dziesiątka zawodników, bez podziału na płeć oraz kategorie wiekowe, zostaje na koniec sezonu nagradzana przez związek.