Dodano: 7 listopada 2023 07:28

Biały Kamień. Przez cztery tygodnie MZUK nie zabierał śmieci. Zareagowali dopiero po naszej interwencji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Mieszkańcy bloku przy ulicy Kątowej 1a przez cztery tygodnie nie mogli doprosić się o zabranie śmieci spod ich budynku. Chociaż śmieciarka zabierała śmieci spod sąsiednich posesji, ich teren omijała. Worki ze śmieciami już dawna nie mieściły się w pojemnikach. Śmieci zaczęły być roznoszone przez gryzonie. O piętrzącej się stercie śmieci, których nie zabierają śmieciarki z MZUK poinformowali nas mieszkańcy bloku.

– Przy ulicy Kątowej 1a od czterech tygodni nie są odbierane odpady. Pomimo (składanych nam – dop. redakcji) obietnic i deklaracji. Brak jakichkolwiek tłumaczeń czy wyjaśnienia sprawy – napisali w przesłanej do nas wiadomości.

Dalej mieszkańcy alarmują o fetorze, jaki wydzielają składane na kupę śmieci i o gryzoniach, które zaczynają żerować na złożonych wokół niemieszczących już od dawna odpadów, pojemników.

REKLAMA

W poniedziałek rano zapytaliśmy o to MZUK. Śmieci zostały zabrane jeszcze tego samego dnia, a do zarządcy budynku wpłynęła korespondencja. Pracownicy MZUK tłumaczą w niej, że nie zabierali śmieci z powodu „braku możliwości wyciągnięcia ciężkiego pojemnika 1100L na zmieszane z niecki w której jest wsadzony„.

– Przez kilkanaście lat nie było z tym problemu. Zaczęło śmieci odbierać miasto – zaczęły się kłopoty – komentują mieszkańcy.

Fot. użyczone / czytelnik

Fot. użyczone / czytelnik

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także