Biało-niebieski Mikołaj. Kibice Górnika Wałbrzych szykują prezenty dla dzieciaków z domów dziecka i seniorów

9 grudnia 2020 07:22. Sesja Rady MIejskiej Wałbrzycha z udziałem kibiców KS Górnik Wałbrzych. 11.07.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jubileuszowa, dziesiąta zbiórka organizowana przez kibiców Górnika Wałbrzych. Gromadzone są środki czystości, chemia czy pampersy dla domów dziecka. Kibice przygotowują także paczki ze słodyczami i klubowymi upominkami dla najmłodszych. Do seniorów mają trafić produkty z długim terminem przydatności.

Pomysł pojawił się dziesięć lat temu i od tego czasu rok, rocznie fani wałbrzyskiej drużyny przygotowują packi. Mało tego, w kolejnych latach akcja przybiera na sile. Każdego roku pojawiają się nowi partnerzy, którzy pomagają w zbiórce.

Akcję może wesprzeć każdy, nie trzeba być kibicem. Pampersy, mydła, szampony, kremy, pasty do zębów, proszki do prania, płyny do mycia naczyń czy okien można zostawiać w wybranych punktach, których lista jest dostępna na specjalnych plakatach i profilach społecznościowych kibiców.

REKLAMA

Paczki przygotowywane są dla wszystkich domów dziecka w Wałbrzychu. Kibice wspierają także niewielki dom dziecka w okolicach Bolkowa. W ubiegłym roku do domów dziecka przyjechały dwa pełne busy darów.

Prezenty dostarczone zostaną jeszcze przed świętami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 grudnia 2020 07:22
`