Dodano: 13 marca 2024 13:54

Bezpartyjni Samorządowcy przedstawili kandydatów do sejmiku z okręgu wałbrzyskiego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Bezpartyjni Samorządowcy przedstawili swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z okręgu wałbrzyskiego. To przedsiębiorcy, społecznicy i sportowcy. Jedynką na wałbrzyskiej liście jest pochodzący z Nowej Rudy Julian Golak, związkowiec i działacz samorządowy.

I to właśnie sprawom i problemom młodych ludzi chcą poświecić szczególną uwagę kandydaci Bezpartyjni Samorządowcy z tego regionu. Jak powiedział mi Bartłomiej Kubicz to dalszy transportu i komunikacji – przede wszystkim kolejowej – jest celem, na którym skupiają uwagę Bezpartyjni Samorządowcy z Dolnego Śląska

Czyli Koleje Dolnośląskie, ale nie tylko. Chcemy mówić o wykluczeniu, którego jest coraz mniej tak naprawdę nam Dolnym Śląsku i rozwoju tych linii, które mieliśmy w planach. Chcielibyśmy to kontynuować, ale oczywiście dodatkowo będziemy myśleli o tych miejscach, które nie mają torów. Dojeżdżamy po prostu autobusami Kolei Dolnośląskich do takiego Złotego Stoku, bądź też do miejsc w których nie ma bezpośrednio torów. I będziemy dalej tam dojeżdżali. – powiedział naszemu reporterowi Bartłomiej Kubicz z Bezpartyjnych Samorządowców.

REKLAMA

Po dość umiarkowanym wyniku wyborów parlamentarnnch Bezpartyjni Samorządowcy nie tracą nadziei na dobry wynik w wyborach lokalnych. W sejmiku widzą dla siebie co najmniej 6 mandatów, które, być może, pozwolą im na zawiązanie koalicji z którymś z pozostałych ugrupowań.

– Sądzimy, że nasz języczek uwagi będzie jakby dalej tym języczkiem i będziemy mieli możliwość decydowania o rozwoju naszego regionu. Natomiast wybory parlamentarne pokazują to, że walka wciąż jest polsko-polska. My chcieliśmy być po prostu Szwajcarią w tej Polsce, czyli nie chcieliśmy się opowiadać z żadną ze stron i dalej chcemy tacy być. Po prostu chcemy skutecznie skutecznie działać, żeby ludzie nas rozliczali z tego, co jesteśmy w stanie zrobić i co zrobiliśmy.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Do sejmiku województwa Dolnośląskiego wybierzemy 36 radnych, którzy między sobą wybiorą zarząd i marszałka województwa.

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także