Dodano: 25 maja 2020 10:13

Bez uprawnień i pijani kierowcy. To weekendowa norma na naszych drogach?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dwóch kierujących, jednego z wydanym zakazem sądowym, drugiego z cofniętymi uprawnieniami zatrzymali w miniony weekend wałbrzyscy policjanci. W ręce policji wpadli także dwaj pijani kierowcy. Samochód jednego z nich wylądował w rowie, drugi miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca, który miał wydany sądowy zakaz we wrześniu został zatrzymany w sobotę wieczorem na ulicy Niepodległości. To 32-letni mieszkaniec naszego miasta. Drugi mężczyzna, 43-latek, który miał cofnięte uprawnienia, trafił w ręce mundurowych dziś w nocy na ulicy Świdnickiej.

W takich przypadkach funkcjonariusze przypominają, że w przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, policjanci mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych. Często takie sytuacje kończą się także skierowaniem sprawy do sądu, który orzeka zakaz kierowania pojazdami. Natomiast za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz kierowania pojazdami.

REKLAMA

W weekend na drogach trafili się także pijani kierowcy. 45-latka, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i także nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami zatrzymano w piątek po godzinie 21.oo na ulicy Uczniowskiej. Mężczyzna, który chciał wjechać na ulicę z polnej drogi wpadł do przydrożnego rowu. Sytuacja była dość poważna, bo samochód, który wjechał do rowu doprowadził do pożaru trawy. Konieczna była interwencja straży pożarnej.

W sobotę, w Witkowie, policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali natomiast 41—latka, mieszkańca Witkowa, u którego badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj kierowcy staną przed sądem. Za jazdę na podwójnym gazie grozi im kara do dwóch lat więzienia, wieloletni zakaz kierowania i wysoka grzywna.

Przy tej okazji policja ponawia swój apel.

„Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Przypominamy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogę w ostateczności zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.”

fot. użyczona / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. użyczona / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. użyczona / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także