Bez prawa jazdy i z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie. Pijani kierowcy to norma na drogach?

8 lipca 2019 17:42. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kolejna weekendowa akcja wałbrzyskich policjantów i kolejni nietrzeźwi kierowcy. Tylko w ten weekend funkcjonariusze „ustrzelili” ośmiu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 32-latka, który jechał na podwójnym gazie. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu we krwi. Mało tego, nie posiadał prawa jazdy.

Okazało się jednak, że był to dopiero początek weekendowych „łowów”. W sobotę, przed południem, przy ulicy Niepodległości w ręce policjantów wpadł 20-latek, który miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wjechał na chodnik i uszkodził dwie lampy. Kierowca i jego 23-letni pasażer trafili do szpitala na badania.

REKLAMA

W sumie przez cały weekend policjanci namierzyli ośmiu nietrzeźwych kierowców. Wszyscy muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, za jazdę na podwójnym gazie grozi kara do dwóch lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lipca 2019 17:42
`