Dodano: 1 października 2020 08:56

Bestialskie zdarzenie w Boguszowie-Gorcach. Fundacja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Na Krakowskim Osiedlu, ktoś zabił kota wolno żyjącego, odciął głowę, a ciało wrzucił do ogródka osoby, która go dokarmiała – napisali na profilu Facebookowym działacze fundacji Na pomoc zwierzętom. Zaapelowali o pomoc w ustaleniu sprawcy bestialskiego czynu.  Do wpisu dołączono drastyczne zdjęcie zmasakrowanego zwierzęcia.

4-miesięcznego kotka z odciętą głową znalazła na jednym z ogródków pomiędzy ulicami Anny Walentynowicz a Krakowskim Osiedlem osoba dokarmiająca koty. Sprawę natychmiast zgłoszono pracownikom Urzędu Miasta. Według informacji jaką uzyskaliśmy od Joanny Sobiny z Fundacji „Na pomoc zwierzętom” z ramienia urzędu zgłoszona miała być policji. Fundacja chce uczestniczyć w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy.

– To na 100% nie był atak drapieżnika. Mamy doświadczenie – niejednokrotnie widzieliśmy koty i psy zaatakowane przez dzikie zwierzęta. Zwierzęta zabijają, żeby zjeść, Tu korpus został nienaruszony. Nie wiem, jakie musiałoby być to zwierzę, żeby zmiażdżyć  kości czaszki, a zostawić  miękkie części. – dodaje pani Joanna

REKLAMA

W prowadzonej wspólnie z Urzędem Miasta akcji rocznie w Boguszowie sterylizowanych jest kilkadziesiąt wolno żyjących kotów. Urząd wprowadził też  instytucję społecznego opiekuna. Taka osoba ma obowiązek czyszczenia i dbania o porządek wokół miejsca dokarmienia kotów i organizacji tego miejsca w sposób nieprzeszkadzający innym.

Jak mówi Joanna Sobina kontrolowana, częściowo sterylizowana populacja wolno żyjących kotów skutecznie może rozwiązać problemy z niechcianymi gryzoniami – szczurami, kunami przegryzającymi kable. Dementuje też mit, że szczury lęgną się w okolicach miejsc, w których dokarmiane są koty:

– To są naturalni wrogowie. Być może szczur przyjdzie wykraść karmę, ale z pewnością nie założy w okolicy gniazda. – wyjaśnia Pani Joanna.

Pracownicy Fundacji zwracają się tym jednocześnie z apelem do karmicieli kotów: jeśli bezpiecznie dokarmiać zwierzęta – najlepiej zgłosić się do pracowników Urzędu  Miasta: Grzegorza Zająca i Joanny Kraśnickiej – oni wydadzą instrukcje w jaki sposób bezpiecznie pomagać kotom wolno bytującym. Mogą też dostaerczyć karmę.

Jak podkreślają działacze Fundacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami zabicie zwierzęta ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności  do lat 3.

W Boguszowie znaleziono 4-miesięczne kocię z odciętą głową. Fot. użyczona / Fundacja Na pomoc zwierzętom

W Boguszowie znaleziono 4-miesięczne kocię z odciętą głową. Fot. użyczona / Fundacja Na pomoc zwierzętom

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także