Dodano: 13 stycznia 2020 09:04
Będzie remont ulicy Wrocławskiej koło wiaduktu. Zapowiadają się spore zmiany
Tematy: andrzej piękny remonty dróg ulica piotrowskiego ulica wrocławska zdkium
To wiadomość, na którą czekali chyba wszyscy kierowcy jeżdżący po Wałbrzychu. Po latach sporów administracyjnych z właścicielem przyległych do ulicy Wrocławskiej gruntów jest zielone światło na remont przebiegającego pod wiaduktem linii kolejowej Wrocław-Jelenia Góra odcinka tej ulicy. Inwestycja warta jest około 6 milionów złotych. Prace zaczną się już w połowie roku.
Remont obejmuje odcinek ulicy Wrocławskiej od wysokości byłej huty szkła do stacji paliw Orlen oraz wiadukt linii kolejowej Wrocław-Jelenia Góra. To jedno z najbardziej newralgicznych miejsc osi komunikacyjnej Wałbrzycha.
Przebudowany zostanie około 600-metrowy odcinek drogi. Najważniejsze zmiany jakie zostaną wprowadzone to przede wszystkim powiększenie przejazdu pod wiaduktem kolejowym do pełnonormatywnych wymiarów, przeniesienie zatoki autobusowej za wiadukt w kierunku Piaskowej Góry oraz budowa tzw pasa oczekiwania, czyli włączenia wyjazdu z ulicy Piotrowskiego w ulicę Wrocławską.
Kierowców z pewnością ucieszy fakt, że skrzyżowanie z ulicą Piotrowskiego, będące obecnie zmorą wałbrzyskich kierowców, zostanie całkowicie przebudowane.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Powstanie lewoskręt z ulicy Piotrowskiego. Tam będzie taki pas buforowy – mówi Andrzej Piękny ze ZDKiUM w Wałbrzychu – W związku z tym musimy przenieść zatokę autobusową za wiadukt w kierunku Piaskowej Góry. Myślimy, że w ten sposób dajemy szansę, żeby tam trochę ten ruch udrożnić. Także wprowadzimy tzw prawoskręt z ulicy Wrocławskie w ulicę Piotrowskiego. Praktycznie więc na wysokości tego skrzyżowania będą 3 pasy ruchu. Dwa w kierunku Piaskowej Góry (jeden prawoskręt jeden w kierunku Piotrowskiego) i z Wrocławskiej będzie jeden pas ruchu w kierunku Starego Zdroju Czy też centrum miasta.
Remont i przebudowa odcinka ruszyć ma w II połowie 2020 roku. Utrudnienia w ruchu potrwać mają rok.

Śródmiejski fragment DK35, ulica Wrocławska, skrzyżowanie z ulicą Piotrowskiego . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śródmiejski fragment DK35, ulica Wrocławska, skrzyżowanie z ulicą Piotrowskiego . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śródmiejski fragment DK35, ulica Wrocławska, skrzyżowanie z ulicą Piotrowskiego . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śródmiejski fragment DK35, ulica Wrocławska, skrzyżowanie z ulicą Piotrowskiego . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- Wałbrzych. Radni i parlamentarzyści PiS chcą odpowiedzi w sprawie Centrum Integracji Cudzoziemców
- Rozpoczyna się rewitalizacja linii kolejowej do Stronia Śląskiego. Zadanie wykonują dwie firmy
- Dzień Świadomości Autyzmu – wsparcie dla rodzin i opiekunów na co dzień
- Rozpoczęły się utrudnienia na wjeździe do Głuszycy. Ruszyła budowa chodnika
- Wałbrzych. Uwag kierowcy – niebezpieczna studzienka na Orkana
- Uważajcie na Wrocławskiej. Na jedni rozsypana ziemia z kamieniami
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Niemal cała dzielnica zniknie z mapy miasta
W najbliższy weekend w Szczawnie-Zdroju odbędzie się Festiwal Roślin
Wałbrzych szuka wodoru do autobusów. Tymczasem rząd rezygnuje z wydatków na rozwój tej technologii
Jastrzębia Perć w Głuszycy zniszczona przez wandali. Poszukiwani świadkowie
Dobra wiadomość dla turystów. Wieża na Chełmcu znów czynna i bezpłatna