Będzie nowy komisariat w Głuszycy. Przekazano teren pod jego budowę

4 listopada 2021 11:02. Będzie nowy komisariat w Głuszycy. Przekazano teren pod jego budowę fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Przy ulicy Sienkiewicza w Głuszycy ma powstać nowy komisariat w tej miejscowości. Właśnie podpisano akt notarialny na mocy, którego Skarb Państwa stał się właścicielem działki pod nową inwestycję.

Przekazana działka to w ocenie urzędników i policjantów najdogodniejsza lokalizacja dla nowej inwestycji.

Teren pod inwestycję o powierzchni 33 arów mieści się przy ulicy Sienkiewicza w Głuszycy. To właśnie tam powstanie budynek Policji przeznaczony dla policjantów i pracowników pełniących służbę w dotychczasowej siedzibie przy ulicy Grunwaldzkiej – czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

REKLAMA

Przypomnijmy, zapowiedź budowy nowego komisariatu usłyszeliśmy w październiku 2019 roku. Już wówczas mówiono o tym, że remont dotychczasowej siedziby mundurowych jest nieopłacalny.

To budynek z lat ubiegłych. Dosyć mocno wyeksploatowany. Dodatkowo on został zaadaptowany na potrzeby policyjne, więc na dziś nie spełnia wszystkich kryteriów, jakie  są stawiane policji – mówił wówczas komisarz Krzysztof Lewandowski, komendant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

W nowym komisariacie ma pracować około trzydziestu osób. Dwa lata temu koszty budowy szacowano na siedem milionów złotych, teraz mogą być jednak wyższe. Nowy komisariat ma obsługiwać Głuszycę, Jedlinę-Zdrój i Walim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 listopada 2021 11:02
`