Będzie kasa na obwodnicę Boguszowa-Gorc? Decyzja do końca sierpnia

8 czerwca 2021 14:09. Boguszów-Gorce. Fot. Ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wniosek o dofinansowanie projektu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zarząd województwa dolnośląskiego złożył do resortu infrastruktury pod koniec maja. Decyzja o tym, czy znajdą się pieniądze na tę inwestycję zapadnie pod koniec sierpnia.

Zarząd województwa złożył wniosek o dofinansowanie trzech obwodnic na terenie Dolnego Śląsk. Mowa o drugim etapie budowy obwodnicy Bolesławca, trasa licząca około 6 kilometrów, obwodnicy Obornik Śląskich, trasa licząca także około 6 kilometrów i budowa obwodnicy Boguszowa-Gorc w ciągu drogi wojewódzkiej 367 o długości ponad 5 kilometrów. Koszt wszystkich projektów oszacowano na ponad 200 milionów złotych.

Czy resort przyzna dofinansowanie? Tego dowiemy się pod koniec sierpnia. W koncepcji przewidziano trzy warianty budowy drogi.

REKLAMA

Przypomnijmy, obwodnica Boguszowa-Gorc ma być częścią tak zwanej Trasy Sudeckiej. To elementem tej drogi jest między innymi ulica 1go Maja w Wałbrzychu, której remont już się rozpoczął. Prace pochłoną ponad 40 milionów złotych. Zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 czerwca 2021 14:09
`